תכנון בתי מגורים לאנשים בגיל השלישי

תכנון בתי מגורים לאנשים 'בגיל השלישי' 
תכנון בתי מגורים לאנשים 'בגיל השלישי' 

תכנון ושיפוץ בית לגיל השלישי

אתם בוודאי מכירים את מילות השיר When I'm Sixty-Four של הביטלס. כשאני חושבת על בית לאנשים מבוגרים או 'בגיל השלישי', מיד עולה לי בראש השיר הזה.

בית מגורים הוא מבנה פיזי. מערכת בנויה שאנו חיים בה.
אך בית הוא לא רק המבנה עצמו, בית הוא החלל בו אנו גדלים ומתפתחים.
בית הוא המרחב בו אנו מתקיימים. בית הוא יותר מהמקום הגיאוגרפי, הוא תחושות, חוויות, חלומות, שאיפות. הבית הוא אנחנו. והבית, כדיוק כמונו, צריך להשתנות והתאים עצמו לנו. לשינויים באורחות חיינו, בתעסוקה שלנו, בתחביבים ופעילות הפנאי, בצרכים שנוספים לנו עם הזדקנות הגיל והגוף.

אנשים רבים, בגיל של ההורים שלי (70+) מבקשים להתאים את הבית הפרטי שלהם, לחיים 'בגיל השלישי'. חלקם עורכים שינויים בפנים הבית או הדירה, אך כיום, זוגות רבים מעדיפים לעבור ולהתגורר בבתים מרווחים, לא מאוד גדולים, אשר יענו על כל הדרישות שלהם. מחד חיים עצמאים, ונגד, בית מונגש ונח במידה ואם אחד מבני הזוג יהיה סיעודי, או יצטרך עזרה.
פגשתי מספר זוגות בני 70+ אשר בחרו לבנות בית מגורים חדש המותאם 'לגיל השלישי'.
בעקבות כל המפגשים הללו, ועבודות עם אוכלוסייה זו, פיתחתי מספר דגמים לעיצוב בתים לקשישים המותאמים במיוחד להורים שלנו, ובעצם, גם לנו בעוד מספר שנים.

בכל שאלה והתייעצות בנושא שיפוץ דירה לגיל השלישי, הנגשת הבית לגיל השלישי, עיצוב בית למבוגרים או אף תכנון בית פרטי מן היסוד, אני מזמינה אתכם ליצור עמי קשר.

מספר דוגמאות לבתים שנבנו בשיטות בניה מתקדמות:

אהבתם? שתפו!
התייעצו איתי דילוג לתוכן