המדריך לקניית דירה יד שניה

כיצד נבחר דירה יד-שנייה לרכישה ?רכישת-דירה-יד-שניה

בין אם אתם זוג צעיר החושב לקנות דירה, ובין אם אתם שנים שוכרים ומתלבטים האם זה הזמן ולרכוש את דירת הקבע שלכם, וברור לכם שאתם מחפשים דירה יד-שנייה – מאמר זה מיועד בשבילכם.

אתם עושים כל דבר על מנת למצוא דירה.
עוקבים אחר פרסומים בעיתונים, סוקרים כל מודעת “דירה
למכירה”. אתם גולשים באתרי תיווך נכסים ברשת ואולי פניתם ישירות לסוכנויות תיווך ויועצי נדל”ן.

כעת אתם ניצבים בפני צומת חשוב ומרכזי, קצת חוששים, קצת מבולבלים ועם הרבה סימני שאלה – מאמר זה יכול לסייע בקבלת ההחלטה.

דירה יד שנייה יתרון או חסרון ? רישום בית משותף

לדירה יד-שנייה, כמו לכל דבר בחיים, ישנם יתרונות וחסרונות. היתרון המהותי שלה הוא המיקום. לא רק בגלל שהדירה כבר בנויה וישנן תשתיות של חשמל-מים-ביוב ומערכת עירונית של תחבורה ונגישות, אלא בגלל שאתם יכולים לבחור באיזו שכונה תגורו.

ברוב המקרים המעבר לדירה הוא מיידי או בהפרש של חודשים ספורים ממועד הרכישה ועד מועד האכלוס. בעזרת תכנון מראש, תוכלו לנצל זמן זה לטובת שיפוץ פנימי של הדירה, והתאמתה לצרכים שלכם.

מי שמחפש שקט, רצוי שיחפש דירות בשכונות וותיקות. רוב השכונות הוותיקות נמצאות במרכזי הערים או בקרבתם, יש בהן בית ספר, מתנ”ס, גנים ציבוריים, מרכז מסחרי קיים ובגלל האוכלוסייה הן יחסית שקטות.

אבל, לצערי לא הכול בא בקלות, ובצד היתרונות ישנם גם החסרונות, וכדי להימנע מהוצאות כספיות גדולות ממפח נפש, יש לערוך מספר בדירות בסיסיות בדירה לפני קנייתה.

בדיקה פיסית: יש לבדוק את הדירה בשעות שונות של היום. חשוב לחפש רטיבות או עובש, לראות האם החלונות והדלתות שמורים היטב, מומלץ לפתוח את הברזים כדי לבדוק את טיב המים וקצב זרימתם. תריחו את החדרים ותחפשו סדקים בקירות ובמקלחות.

–   בדיקת תכנון אדריכלי : בצעו בדיקה הבוחנת את ייתכנות עריכת שינויים בפנים הדירה, כך שלא יגרם נזק לשלד המבנה. דמיינו כיצד אתם רוצים לעצב את הדירה, ותתייעצו עם אדריכלית לגבי האפשרויות הקיימות ועלויות משוערות.

–   בדיקה תכנון עתידי : מומלץ מאוד לבדוק מה מצב הנכס ברשות המקומית ובוועדת התכנון. כך תוכלו לדעת האם ישנן זכויות בניה נוספות, האם ניתן להרחיב את הדירה או להיכנס לתהליך תכנוני של תמ”א 38. בבדיקה אף תגלו אם ישנן חריגות בניה או צו הריסה, והאם במועד העברת הזכויות צפוי תשלום של היטל השבחה.

–   בדיקת זכויות : חשוב מאוד לבדוק על שם מי רשומה הדירה רישום המקרקעין (טאבו). ניתן לבדוק זאת ע”י הוצאת נסח טאבו עדכני. תבדקו שהדירה לא משועבדת, מעוקלת או מיועדת להריסה. אל תקלו ראש ולקחו עו”ד המתמחה במקרקעין.

–   בדיקת מיסוי : אתם חייבים לברר מהם המיסים וההוצאות שיש לשלם בגין העסקה. חשוב לבדוק מה הם המיסים וההיטלים החלים על שני הצדדים המוכר והקונה, ומועדי התשלום.

נראה מפחיד, אבל אם אתם מוקפים באנשי מקצוע טובים, תוכלו לעבור זאת בקלות.
זה הרבה יותר פשוט מלבנות בית חדש או לקנות דירה מקבלן.

לפני רכישת נכס, חשוב וכדאי לבצע יעוץ לפני רכישת נכס, כך תוכלו לדעת בדיוק מה אתם עתידים לקנות, ואם יש, חס וחלילה, הפתעות שלא ידעתם עליהן.
במידה ואתם עתידים לקנות דירה בפרויקט קבלני, כדאי לבצע יעוץ רכישת נדל”ן, אשר יבדוק עבורכם את טיב ה’כלה’ שבחרתם.

מאמרים נוספים בנושאים דומים
תפקיד המתווך בעסקאות נדל”ן

יש לכם שאלות ?
אשמח לדעת אילו עוד נושאים מעניינים אתכם, שתפו אותי בתגובות
ניתן לדבר איתי בטלפון 050-9847484
ואפשר גם לכתוב לי כאן, ואני מבטיחה לענות

צרו קשר – לתאום פגישת יעוץ
ואפשר כמובן להתקשר אלי בטלפון: 050-9847484
wwww.efratmeiri.co.il

  למידע נוסף ופרטים, מלא/י את הפרטים בטופס ואחזור אליך בהקדם

  אהבתם? שתפו!

  תגובות בפייסבוק

  תגובות בפייסבוק

  3 מחשבות על “המדריך לקניית דירה יד שניה”

  כתיבת תגובה