שיטות וחומרי בניה – בניה מתקדמת

לבנות בית זה משחק ילדים מבנה שלד פלדה

מאמר שני בסדרה

בניה מתקדמת, בניה ירוקה, בניה אקולוגית …
מילים גדולות שלרובנו נשמעות כמו תהליך מורכב, ייחודי ובעיקר יקר,
אך האם זה אכן כך ?

מהי בניה מתקדמת ?

מאמר זה עוסק בשיטת הבניה המתקדמת המורכבת משלד פלדה דקת דופן – קונסטרוקציית פלדה, ומעטפת מבנית המורכבת מחוברי בניה מתועשים.

שיטה זו מיושמת ב כ-127 מדינות בעולם, מאירופה וצפון אמריקה, דרך אוסטרליה, ניו-זילנד, יפן ואפילו אפריקה.
בגדול מדובר בשיטה לבניית בית מחומרים קלים. ובשל כך, אופן העבודה קל, נקי והרבה יותר מהיר מהבניה הרטובה.

הבית נבנה כמו פאזל או לגו.
מה ? כל כך קל זה נשמע לה הגיוני ולא יציב …
אני מבטיחה לכם כי הבתים יציבים, בטוחים ומתאימים גם למדינת ישראל.

מה מיוחד בשיטה זו ?

שיטת בניה זו הנותנת מענה איכותי לבידוד הבית ולמסה תרמית שלו.
כיצד ? חתך מעטפת המבנה נקבע לפי מאפייני הסביבה, האקלים ותקציב הפרויקט.

יתרונות שיטת הבניה המתקדמת

1. מבנה קל משקל – למשקל המבנה ישנה השפעה ישירה על עלות הבניה. בשל משקלו הקל אין צורך בהכנת יסודות רבים ועמוקים, ומכאן ישנו חיסכון רב בעלויות.
2. מהירות הרכבה וביצוע – את שלד הפלדה ניתן להרכיב תוך ימים ספורים, ולאחר הרכבתו מייד נכנסים לעבודה כל בעלי המקצוע הקשורים למערכות צנרת החשמל, מים וביוב. שיטה זו מאפשרת לקצר את זמן הבניה באופן משמעותי.
3. בידוד מקסימאלי – חתך הקיר מורכב הן מחומרי בידוד שונים והן מלוחות / פאנלים בעלי ערכי מסה תרמית גבוהים. ניתן לקבוע לכל מבנה את רמת הבידוד הדרושה לו, ולחסוך את הוצאות החשמל העתידיות (חימום/קירור הבית). רמת הבידוד הבסיסית בבתים מסוג זה גבוהה פי-2 ויותר מאשר בבניה בבלוקים ובטון.
4. חומרים ממוחזרים ומתמחזרים – כל המבנה עשוי מחומרים ממוחזרים ושניתנים למחזרם או להשתמש בהם בעתיד. כך אנו ממזערים את הפגיעה באיכות הסביבה.
5. חיסכון בעלויות = אפס פחת – מאחר שכל חומרי הבניה מגיעים למגרש ישירות מהמפעלים, והם מוזמנים לפי כמות מדודה וספורה, אנו מגיעים למצב בו ישנו פחת מינימאלי של פסולת בניה – כמעט 0 פסולת הנשלחת לאתרי הפינוי. לא פגענו בסביבה ולא שילמנו על הובלה והטמנה.
6. עמיד בפני רעידות אדמה – מבנה שלד הפלדה עמיד ויציב לאין שעור ממבנה קשיח של בטון ובלוקים מפני רעידות אדמה. גמישות השלד ותכונת האלסטיות של הפלדה, מאפשרים למבנה לנוע עם תנודת האדמה ולא להתנגד לה. בדיוק כמו עוגת שכבות, בה כל שכבה זזה בנפרד והעוגה אינה קורסת.
7. מעטפת המבנה מתאימה לכל סוגי החיפויים – כפי שאנו בוחרים את הבידוד, כך גם ניתן לבחור את החומר ממנו עשוי הקיר החיצוני של במבנה. כל החומרים יכולים לשאת עליהם את מגוון החיפויים הקיים כיום בשוק, מבריקים ואבן ועד לוחות עץ וטיח מסוגים שונים.

מה חשוב לדעת כשבונים בשיטה זו ? מבנה שלד פלדה שלב בניה

בכל סוג של בניה חשוב לדעת מראש מספר נתונים :
א. תכנון – תכנון הבית אינו מושפע משיטת הבניה. ניתן לתכנן את המבנה בכל צורה, בדיוק כמו בבניה הקונוונציונלית. דווקא שלד הפלדה מאפשר לבנות אלמנטים ייחודיים כמו קיר או גג מעוגלים ביתר קלות.
ב. חומרי הבניה – חשוב לדעת להתאים את חומרי הבניה מהם מורכב הקיר לפי הסביבה בה אנו בונים והאקלים. אנו נשתמש בחומרים שונים בכל אזור ואזור, הרי ברור לכולנו כי קיים שוני בין רמת הגולן, הר מירון ועמק האלה. ולא פחות חשוב גם לפי תקציב הבניה.
ג. חתך הקיר – כפי שאנו נבחר את חומרי הבניה, כך גם נבחר איזה חתך קיר מתאים לכל אזור והתקציב המוגדר לפרויקט.
ד. זמן ביצוע – זמן הביצוע מהיר מאוד, כ 2/3 או 1/2 מהזמן הנדרש לביצוע אותו פרויקט בבניה רטובה.
ה. איכות העבודה וטיב הביצוע – בתים מסוג זה מחייבים ביצוע עבודה באופן מדויק וקפדני הרבה יותר מאשר בניה בבלוקים. כך מתקבל מבנה ברמת גמר גבוהה במיוחד.
ו. התייחסות הרשויות – בשלב התכנון והבקשה להיתר בניה, רשויות שונות עשויות לבקש את אישור כיבוי אש למבנה, וזה תלוי בסוג חומרי הבניה מהם מתוכנן המבנה.

חשוב לזכור כי אופן הבניה בשלד פלדה דקת דופן, זהה לאופן הבניה בשלד עץ.
מניסיוני המקצועי בלבד, אני פחות ממליצה על בניה מקונסטרוקציית עץ, אך אני בטוחה ומאמינה כי ישנן משפחות רבות אשר בנו את בתיהן בשיטה זו, והן מרוצות ממנה עד מאוד.

לסיכום אני מאמינה בלב שלם, כי שיטת בניה זו נכונה ומתאימה לבניה בארצנו.

 

אני מקווה שעניתי לך על רוב השאלות איתם הגעת לכאן,
אם חסר לך מידע נוסף על שיטת הבניה והחומרים, אשמח לדבר איתך מעבר לקו 077-7020014

 

במאמר הבא ארחיב עוד על שיטת הבניה ירוקות, אפרט על שיטות חדישות שפותחו בשנים האחרונות, ונמצאות כעת בשוק הבניה המקומי

אתם מוזמנים ליצור איתי קשר בטלפון: 050-9847484
או לכתוב אלי ישירות מכאן

wwww.efratmeiri.co.il

למידע נוסף ופרטים, מלא/י את הפרטים בטופס ואחזור אליך בהקדם
אהבתם? שתפו!

תגובות בפייסבוק

תגובות בפייסבוק

Trackbacks

  1. […] שיטות וחומרי בניה – בניה מתקדמת  תגובות בפייסבוק תגובות בפייסבוקPowered by Facebook Comments מופיע בקטגוריות:אדריכלות, ניהול אתר בניה תגיות:אחריות מקצועית, איטום גגות, אינסטלטור, בונים בית, בטון, בית, בלוקים, בניה ירוקה, בניה מתקדמת, חגורת בטון, חדירת מים, חדרי רחצה, חדרים רטובים, חוזה קבלני, חומרי אטימה, חומרים, חלחול מים, חשמלאי, טיב הבניה, טיב חומרי בניה, יועץ איטום, יסודות, מבנה, מעבר מים, מפרט איטום, מרזב, מרחיבים, מרפסות, מרפסת גג, מרפסת תלויה, מרתף, משפצים, עבודות בניה, עבודת איטום, פרויקט בנייה, קבלן איטום, קבלן שלד, קריסת שלד, רטיבות, רצף, רצפות, שיטות בניה, שיפוצים, שלד, תהליך בנייה […]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *