שיטות וחומרי בניה – בניה מתועשת

שיטות בנייה מתועשת – בנייה ירוקה מתקדמת תוספת למבנה בבנייה מתועשת

מאמר שלישי בסדרה

בתחום הבנייה הירוקה ישנם לא מעט פתרונות ההנדסיים. חלקם באים משיטות הבנייה המסורתיות, וחלקם הם תולדה של התקופה המודרנית בה אנו חיים, ובהם נמצא את שלל פתרונות הבנייה המתועשת.

חשוב להבין כשאומרים בנייה מתועשת אין מדובר רק במבני פלדה לתעשייה ומסחר, אלא דווקא בפתרונות מגוונים לתחום הבניה הפרטית, קרי בתים פרטיים וכן וילות למגורים.

ענף הבנייה המתועשת בישראל התחיל בעיקר התחום המצומצם של תוספות בנייה, סגירת מרפסות, פתרונות זמניים לעסקים ומסעדות, והרחבות למבנים קיימים. אך כיום שיטות אלו נכסנו לעובי הקורה של ענף הבנייה, ונעשה בהן שימוש רב גם בבניית בתים מ-א ועד ת.

מהם היתרונות של הבנייה המתועשת ?

לשיטות בנייה מסוג זה ישנם מספר יתרונות בולטים על פני הבנייה הרטובה – בלוקים ובטון, ואף על פני שיטות הבנייה המסורתיות כדוגמת הבניה באדמה. תוספת בניה קלה במראה קשתי

מהירות הביצוע

זמן זה כסף, ובמקרה של בניית בית מדובר בהמון כסף.
כסף שאנו משלמים על שכירות, משכנתה, ארנונה, החזקת צוותי עבודה ועוד. בהליך בניית בית זמן רב מתבזבז בהמתנה בין שלבי העבודה השונים, תאום בין הקבלנים והפועלים, הזמנת חומרים וכד'. שיטות הבנייה המתועשות חוסכות בממוצע כ-50% מהזמן שהיה מושקע בבנייה קונוונציונאלית.

יעילות הביצוע

בשיטות בנייה מסוג זה ישנה יעילות מרבית בביצוע. יעילות זו מתאפשרת בזכות ידיעה מדויקת ומחושבת מראש של כל מרכיבי וחומרי הבנייה. אנו יודעים כמה לוחות, חומרי בידוד, ברגים וחומרי מליטה וצבע נדרשים להשלמת הבית. יתרה מזו, אנו מזמינים מחברות המסחר את הכמות המדויקת ללא עודפי פחת.

רמת הדיוק

פרמט זה מעיד על טיב ואיכות הבנייה.

הבנייה מתועשת מציגה שלמות בזכות רמת דיוק מרבית, המגיעה עד לרמה של מילימטרים. אם בבנייה רגילה צריך לחכות עד שכלל עבודות הבנייה יסתיימו, ורק אז ניתן להזמין ארונות, חלונות, חומרי גמר וריצופים, הרי שהבנייה המתועשת מאפשרת לכם להזמין את כל אותם מרכיבים, עוד בטרם מסתיים הליך הרכבת השלד והעמדת הקירות והגגות.

  למידע נוסף ופרטים, מלא/י את הפרטים בטופס ואחזור אליך בהקדם

  מניעת פגיעה בסביבה

  פגיעה בסביבה אינה מאופיינת רק בפגיעה בכדור הארץ וזיהום, אלא היא גם פגיעה באיכות החיים של בעלי הבית ובעיקר של השכנים. שיטות הבנייה המתועשת מאפשרות הקמת מבנים המסבים נזק מינימאלי לסביבה, הן מבחינת רעש ומטרדים לשכנים ולסביבה בה בונים, והן מבחינת כמות הפסולת המפונה מהאתר.

  חומרי הבניה

  כפי שציינתי קודם חומרי הבנייה מגיעים בשלמותם לאתר, ומוכנים מייד להרכבה. תהליך זה מפחית באופן משמעותי את כמויות האבק, שפיחת נוזלים מזוהמים, ומעל לכל לא נשארים באתר חומרי בנייה אשר ניתן לגנוב. מידת הפגיעות והנזק של הלקוח – היזם הבונה את הבית מאוד נמוכה.  סגירת מרפסת להפיכתה לחדר שינה בבניה קלה

  רמת בידוד תרמי ואקוסטי גבוהה

  אחד ההבדלים המהותיים בין הבנייה בבלוקים ובין הבנייה הירוקה היא מידת האיכות התרמית והאקוסטית של הבית. בתים אשר נבנו בבנייה מתקדמת הנם בעלי איכויות תרמיות ואקוסטיות גבוהות מאוד. בתים אלו עמידים בפני פגעי מזג האוויר, השתנות הטמפרטורות בין היום ללילה ובין עונות השנה השונות. בשפה המקצועית קוראים למצב זה 'אפקט התרמוס'.

  משקל המבנה

  הבנייה המתקדמת מאופיינת במבנה בעל משקל קל, לעומת מבני הבטון והבלוקים. היתרון של מבנה קל משקל ניכר בעיקר במצבים של רעידות אדמה ותזוזות קרקע. מבנים ירוקים משיטות אלו עמידים לאין שעור יותר עמידים מפני בעיות של עליית מי תהום, שקיעות מבניות ובעיקר מפני רעידות אדמה.

  בין השיטות של הבנייה המתועשת ניתן למצוא שיטות של בניית השלד באתר למול שיטות של בניית השלד או כל המבנה במפעל והובלתו לאתר הבנייה. בנוסף ישנן שיטות של בניית שלד בעזרת פאנלים מבודדים.

  במאמר הבא ארחיב על שיטת הבניה מפאנלים מבודדים

  גם אם כבר התחלתם תכנון עם אדריכלים, חשוב וכדאי לבצע יעוץ Second Opinio, אשר יבדוק עבורכם האם הבית המתוכנן עומד בתקציב שלכם
  וגם ויעוץ בניה, שיטות וחומרים, כדי להתאים את שיטת הבניה הנבחרת ליעדים הכלכליים

  תודות בכתיבת מאמר בניה מתועשת לאופיר עדני – בית פלוס.
  תמונות : אופיר עדני – בית פלוס

  אתם מוזמנים ליצור איתי קשר בטלפון: 050-9847484
  או לכתוב אלי ישירות מכאן

  wwww.efratmeiri.co.il

   למידע נוסף ופרטים, מלא/י את הפרטים בטופס ואחזור אליך בהקדם

   אהבתם? שתפו!

   תגובות בפייסבוק

   תגובות בפייסבוק

   התייעצו איתי