יועצים שונים – קבלן בנייה

הקבלן וצוותי הבניה  תפסנות קירות תרום יציקה

על מנת לבנות בית אנו פונים לאנשי מקצוע רבים, אדריכלית, מהנדס, מודד, יועצים שונים, אך מעל לכל, ברגע האמת אנו פונים לקבלן ולצוות הבנייה שלו.

כיצד נדע איזה קבלן לבחור ? כיצד נוכל לבדוק את טיב עבודתו ואיכות הבנייה ? האם יהיה נכון לעבוד עם קבלן מפתח או דווקא לפנות לשיטות עבודה של קבלני משנה ? מי מפקח על עבודתו ?
שאלות אלו ועוד רבות אחרות צצות אצל כל מי שבונה בית או משפץ.

תפקידו של הקבלן

בין אם נבחר לבנות את ביתנו בשיטת בניה רטובה בבלוקים ובטון ובין אם בשיטות בניה מתקדמות, אנו צריכים לשכור את שרותיו של בעל מקצוע הבקיא בדרכי ונוהלי עבודה אלו.
תפקידו של הקבלן הוא לבנות בפועל את ביתנו, וזה נכון לכל סוגי העבודות המרכיבות את מכלול הבית, קרי שלד, אינסטלציה, חשמל, איטום, טיח, גבס ועוד. לכן יש צורך בהבנה מסוימת בתהליכי הבניה, שלבי הבניה ואופן ניהול החוזים מול נותני השרות.

פרמטרים לבחירת קבלן

כשאנו מחפשים קבלן, ישנם מספר רכיבים שחשוב להקפיד ולבדוק. אין זה מספיק שהקבלן עשה עליכם רושם טוב והיה אדיב וחייכן. בסופו של יום אתם היזם,
אתם בעלי המאה ובעלי הדעה, ואתם מפקידים את מיטב כספכם בידיי של אנשי מקצוע רבים.
עליכם לבחור את אנשי המקצוע לא רק על-פי כמות הכסף שהם דורשים, אלא גם על בסיס נתונים של אמינות ומקצועיות. יישור יציקת בטון

היקף העבודה ומידת המקצועיות – בשלב מכרז הקבלנים, אנו נפנה למספר גדול ככל הניתן של אנשי מקצוע. בנוסף לכך אנו נבדוק את כמות היקפי העבודה של הקבלן, משמע על כמה פרויקטים הוא עובד במקביל, כמה פרויקטים הוא כבר סיים, כמה צוותי עבודה מצויים ברשותו, וגם נבקש לראות את עבודותיו השונות ונקבל חוות דעת מהמשפחות שאיתן עבד.

אל תזלזלו בפגישה עם לקוחות, הם יספרו לכן באופן האמין ביותר כיצד הייתה ההתנהלות מול הקבלן, מהן נקודות החולשה או התורפה שלו, וכן תראו בעינכם את איכות עבודתו.

חוזה ושירותים – על הקבלן לפרט בהצעת המחיר שלו מה כלול ואינו כלול בעבודתו. לעיתים אף נדרוש לקבל הצעות נפרדות עבור עלות העבודה ועלות החומרים ומכלול השירות.

בטחונות כספיים – אין דבר יותר מתסכל ומאיים, מאשר קבלן אשר מתחיל את עבודתו, ותוך כדי התקדמות הבנייה צצות בעיות כספיות בינו ובין שאר נותני השרות כדוגמת אי תשלומים לצוות העובדים, לחברות מוצרי הבנייה, או חס וחלילה בעיות של מס הכנסה והיעלמותו של הקבלן מהאתר. על מנת שאתם תשמרו על כספכם דרשו מהקבלן ערבויות בנקאיות, פרסו את התשלומים תמיד לסוף שלב בעבודה ולמספר רב של שלבי עבודה. בנוסף עקבו אחר הוצאותיו עבור חומרים ובעלי מקצוע אשר הוא מספק.

קבלן רשום ומספר רישיון – עליכם להעסיק באתר הבניה אך ורק אנשי מקצוע מורשים, ובפרט קבלן שלד. טרם חתימת הסכם עבודה, בדקו האם הקבלן הנו קבלן באתר של רשם הקבלנים – משרד הבינוי והשיכון. אל לכם להעסיק אנשי מקצוע לאינם מורשים לבצע את העבודות להן הם התחייבו.

תביעות משפטיות וסכסוכים – אל תתביישו, בצעו בדיקה פשוטה ע”י מנועי החיפוש ברשת ואתרו כל פרט שיש על הקבלן. סכסוכים משפטיים, תביעות נזיקין… ככל שיהיה בידכם מידע על הרקע של הקבלן, כך תדעו לשפוט את מידת אמינותו.

אחריות מקצועית – תדאגו לקבל מהקבלן כתבי אחריות בגין עבודתו וחומרי הבנייה בהם הוא משתמש.

קשירת כלונסאות באתר בנייה  נוהלי עבודה באתר – אל תהססו לחייבו את הקבלן לעבוד על פי נוהלי עבודה ובטיחות הקבועים בחוק. כי הוא מעסיק רק עובדים מקצועיים או בעלי רישיון עבודה. מעל לכל הקפידו לוודא כי הקבלן אכן נמצא באתר הבנייה באופן פיזי, ומעורה בשלבי העבודה והתקדמותה, וכן מנהל יומן עבודה מסודר.

מילים אלו, מפחידות ככל שנשמעות, לא נכתבו לחינם. ישנם מקרים רבים מידיי של קבלנים אשר ברחו מאתרי הבנייה, לא שלמו לעובדיהם את משכורתם בזמן, לא פרעו חובותיהם לנותני שירותים שונים, לא עמדו בהתחייבותם ללקוחות, ואף הגיעו לתביעות משפטיות.

ערכו בדיקות אלו ותשקיטו את מצפונכם.

 

לקבלת מידע נוסף על עבודת הקבלנים וניהול אתר הבנייה כנסו למאמרים המצורפים :
השיטות לניהול אתר בניה
שיטות וחומרי בניה
מנהל פרויקט או מפקח
כיצד לבחור את שיטת בניה – שיטות שונות לבניה פרטית

אתם מוזמנים ליצור איתי קשר בטלפון: 050-9847484
או לכתוב אלי ישירות מכאן

wwww.efratmeiri.co.il

למידע נוסף ופרטים, מלא/י את הפרטים בטופס ואחזור אליך בהקדם

אהבתם? שתפו!

תגובות בפייסבוק

תגובות בפייסבוק

Trackbacks

  1. […] יועצים שונים – קבלן בניה השיטות לניהול אתר בניה שיטות וחומרי בניה מנהל פרויקט או מפקח כיצד לבחור את שיטת בניה – שיטות שונות לבניה פרטית תגובות בפייסבוק Filed Under: אדריכלות, כללי, ניהול אתר בניה Tagged With: איכות הבניה, אתר בניה, בטון מזוין, בית, בניה איכותית, בניה ירוקה, בניה מתקדמת, בניה קונבנציונאלית, בניה קונוונציאונלית, בניית בית, היתר בניה, הפרדת קבלנים, חומר מליטה, טופס 4, טיב הבניה, יציקת בטון, יציקת גג, מבנה, מהנדס, ממ"ד, מפעל בטון, מפקח בניה, מרתף, ניהול אתר בניה, סדיקת בטון, קבלן מפתח, קבלן שלד, קבלנות עצמית, קונסטרוקטור, רצפות, שלד המבנה, תבניות יציקה, תוכנית אדריכלית […]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *