תקציב בניה – כיצד לצמצם עלויות בניה

תקציב בניה – כיצד לצמצם עלויות בניה תקציב בניה

מי שעוקב אחרי המאמרים שאני מעלה כאן בבלוג, ראה כי לא אחת אני כותבת על חשיבותו של תקציב בניה מסודר. תקציב הבניה הוא המצפן שלנו, הוא כלי העבודה העיקרי שלנו במעקב אחר הקבלנים וספקי החומרים וכן למול חשבון הבנק.

תקציב בניה הוא ללא ספק הגורם המרכזי להצלחת כל פרויקט בתחום הבנייה והשיפוצים.

אני ממש לא חשה צורך להביא בפניכם דוגמאות על משפחות שהעריכו לא נכון את עלויות הפרויקט, על מבנים שנעצרו בשלב השלד, או כי בשל בעיות תקציב נבנו בחומרי בנייה פחות איכותיים. ואני בטוחה כי רוב המשפחות הבונות מודעות להיקפי העמלות וניתנות בענף זה.
במאמר זה אינו השיב על השאלות העולות מייד בראש כדוגמת מי מכין תקציב בניה ? כיצד מעדכנים אותו ? אינו נתונים נכללים בתוכו ? מי אמור לפקח על חריגות בתקציב ועל עמידה בלוחות זמנים ? מי מסייע לי בבדיקת התקציב ? האם אני מכיר את כל הספקים ונותני השרות ?…

המאמר נועד לשפוך קצת אור על השלב הבא, השלב בו קבלתם הצעות מחיר ואתם מעוניינים לצמצם את עלות הפרויקט מבלי לפגוע באיכות העבודה והחומרים.

כיצד לצמצם עלויות בניה ? תקציב-בניה

אקדים ואומר כי צמצום העלויות אינה משימה קלה, והיא דורשת מעורבות מלאה שלכם בפרויקט.
6 הכללים הבסיסיים להקטנת עלויות הבניה
פיצול עבודת הקבלנים – כאשר אנו בוחרים את שיטת הבנייה לביתנו, ואת אופן ניהול אתר הבנייה, תמיד נעדיף לעבוד בשיטת הקבלנות העצמית עם מפקח בניה או מנהל פרויקט מטעמנו, ולא עם קבלן מפתח. כאשר אנו מביאים בעצמנו את הקבלנים השונים, אני חוסכים את עמלות התיווך של קבלן המפתח.
חלוקת עבודת הקבלן – כעת אנו מעסיקים את הקבלן רק על בסיס עבודתו, כאשר את רוב חומרי הבנייה אנו נרכוש בעצמנו. זה אולי נשמע מורכב, ובכלל מה לנו ולכמויות של ברזל, בטון ובלוקים, אך גם כאן נוכל לחסוך את פערי התיווך ולהתמקח בין המפעלים, הספקים והחברות השונות. מעבר לזה, קבלן טוב או מפקח בניה מטעמנו, ינחו וידריכו אותנו כיצד להתנהל.
רכישת חומרים בעקבות סקר שוק – טרם אנו רצים אצים לקנות חומרי בנייה אצל ספק החומרים הקרוב לאתר, נבצע סקר שוק בין ספקים שונים, נתמקח ולעיתים אף נבצע את הרכישות אצל מספק נותני שירות.
קביעת מסגרת תקציב לכל שלב בבניה – יש לקבוע מסגרת תקציב לכל שלב בפרויקט ולכל סוג עבודה. במידה וישנה חריגה בשלב מסוים, יש להפחית את אותה חריגה בעבודה אחרת.
קניית חומרי גמר ואביזרים נלווים – גם במקרה זה נשתדל לחלק את הזמנתו בין ספקים שונים. שלב זה דורש מאיתנו הרבה אורך רוח וסבלנות, וכן עבודת שטח. אני נפנה דווקא לספקים הקטנים או לחנויות העודפים של הרשתות הממותגות.
עבודה עם מנהל פרויקט, מפקח או יועץ לחסכון בבנייה – כל העצות והתיאוריות לא שוות דבר אם אין בעל מקצוע המסייע לנו לנהל את התהליך. חשוב שבעל מקצוע זה יהיה נטול אינטרסים. וודאו כי האנשים המלווים אתכם בתהליך זה עובדים בשבילכם ולטובתכם בלבד.

אני מאחלת לכם בהצלחה בתהליך

מאמרים נוספים בנושא תקציב בניה :
תקציב בניה לפרויקט תכנוני
 שיטות לניהול אתר בניה
עצות מקצועיות לחישוב עלויות בניה 
מנהל פרויקט או מפקח 

אתם מוזמנים ליצור איתי קשר בטלפון: 050-9847484
או לכתוב אלי ישירות מכאן

wwww.efratmeiri.co.il

  למידע נוסף ופרטים, מלא/י את הפרטים בטופס ואחזור אליך בהקדם

  אהבתם? שתפו!

  תגובות בפייסבוק

  תגובות בפייסבוק

  2 מחשבות על “תקציב בניה – כיצד לצמצם עלויות בניה”

  1. פינגבאק: איכות הבנייה

  כתוב/כתבי תגובה