בחר צבע ואומר לך מי אתה

בחר צבע ואומר לך מי אתה

אם תשאלו מעצבי פנים או תשאלו אנשים המתמחים בתורת הפנג שווי או אפילו פסיכולוגים לגבי צבעים והמשמעות שלהם, תגלו שלא מדובר בנושא זניח בכלל.
לצבעים משמעות רבה- הם מעידים על אופי של בן אדם אבל גם מהווים שחקן עיקרי ביצירת אווירה בחלל מסוים, יהיה זה חלל מסחרי או חלל מגורים פרטי.
אז מה אומרים אנשים שחובבים צבעים כהים ?
וכיצד זה משפיע על האווירה של החלל הנצבע בקשת צבעים זו ?

אלו צבעים מומלץ לשלב בעיצוב הבית ? ואילו בחדרי ילדים ?
על כל השאלות הללו, מענה בעוד מספר שורות.

הצבעים הכהים ומשמעותם

קיר שחור
שימוש בצבע שחור בחדר- קיר דומיננטי בצבע הכהה ושאר הקירות בעלי צבעים תומכים בהירים יותר (קרדיט- אתר טמבור)

לצבעים כהים יש משמעות שונה כאשר מדברים על אווירה לעומת אופי של בן אדם. שימוש בצבעים כהים בעת עיצוב חלל כלשהו, לרוב מעניקים גוון אלגנטי, עמוק ומיסתורי לחלל. מסיבה זו בפאבים רבים או ובמועדונים זה הצבע המועדף לעיצוב הפנים. גם במסעדות רבות תמצאו את הצבע הזה דומיננטי בשל האלגנטיות שהוא משדר. בבית, שימוש בצבע השחור הוא בהחלט בגדר העזה ולכן מומלץ כדי שלא לקבל מראה חדר קטן יותר ואפלולי מדי, לגוון את הצבע באמצעות טפטים או מדבקות קיר בצבע נגדי (למשל לבן) או בהיר קצת יותר (למשל סגול או אפור). מבחינת אופי, מי שאוהבים את הצבע השחור הם אנשים אלגנטיים, דרמטיים ועם קומץ מסויים של אפלוליות.

גווני האדום

קיר אדום
שימוש בגוון אדום בחדר השינה- אלגנטיות ותשוקה יחד עם חמימות בזכות הרהיוט הקלאסי והשימוש בצבע לבן (קרדיט- אתר טמבור)

האדום הוא צבע התשוקה והתעוזה. הוא צבע מעודד לפעילות ולחיות ולכן צריך מאוד להזהר בשילוב של הצבע בחללים מסויימים ובייחוד בבית. שימוש בגוון האדום יכול לתת גם תחושה אינטימית וחמימה יותר אם משתמשים בגווני האדום הקרובים יותר לבורדו, חום או לצבע חמרה או ממתנים את האדום עם גוונים בהירים יותר. שימוש באדום בוהק מדי, יכול ליצור אי נוחות לאנשים המגיעים לחלל הזה ולכן עדיף פחות להשתמש בסוג גוון כזה.

 

גווני ירוק- תכלת

קיר תכלת
שילוב של גוון טורקיז בחדר השינה (קרדיט- אתר טמבור)

אם ניתן היה לתת לצבעים אישיות, כנראה שהם היו האנשים הרגועים והחביבים שכולם תמיד שואפים להיות בסביבתם. הצבע הכחול ובייחוד התכלת הם צבעים הנחשבים למרגיעים מאוד, לנותני תחושה טובה ומסייעים למיקוד וליצירתיות. לרוב נוטים להמליץ לשים צבעי תכלת בחדרי ילדים ובייחוד תינוקות כיוון שזה נותן להם הרגשה ביתית, שקטה ורגועה. גווני ירוק ובייחוד טורקיז הם לרוב צבעים שמומלצים לחדרי אמבטיה או יחידות הורים. השילובים הטובים ביותר עם הצבעים הללו הם בעיקר הצבע הלבן באמצעות וילונות, טפטים, מדבקות קיר או אקססוריז שונים.

גווני לבן וצהוב

קיר צהוב
שילוב צהוב בגוון מוזהב הנותן תחושה יוקרתית ולאגנטית למטבח (קרדיט- אתר טמבור)

גווני הלבן וצהוב הם גוונים בעייתים. מצד אחד מדובר בגוונים קלאסיים שנותנים ניקיון ותחושת מרחב, ומצד שני מדובר בגוונים אנמיים יחסית. לכן מומלץ להשתמש בצבעים הללו בתור צבעי משנה או לבחור בצד הכהה יותר שלהם- למשל צבע אפקט צהוב שהוא לרוב קצת כהה יותר והנצנוצים שלו, יתנו אפקט מיוחד ומעורר לנכנסים לחדר. בצבע הצהוב מומלץ להשתמש בחללים גדולים או במטבחים מרווחים, בהם הצהוב, אם משלבים אותו עם תאורה נכונה וריהוט, יכול לתת תחושה יוקרתית או מעוררת במיוחד לנכנסים אליו.
מאמר מטעם : חברת טמבור 

הכנסו כאן ולמדו עוד על עיצוב פנים

עיצוב סלון קטן
תכנון מטבחים – כיצד לעשות זאת פשוט וקל
עיצוב פנים בקלי קלות – עליות גג
עיצוב פנים בקלי קלות – מקומות אחסון
איך לשפץ להישאר בחיים ?

אתם מוזמנים ליצור איתי קשר בטלפון: 050-9847484
או לכתוב אלי ישירות מכאן

wwww.efratmeiri.co.il

  למידע נוסף ופרטים, מלא/י את הפרטים בטופס ואחזור אליך בהקדם

  אהבתם? שתפו!

  תגובות בפייסבוק

  תגובות בפייסבוק

  כתיבת תגובה

  Call Now Button