מגמות בולטות בעיצוב חדרי ילדים ונוער

מגמות בולטות בעיצוב חדרי ילדים ונוער

חדר וינטאז' כפי שמצטייר בעיני רוחם של מעצבי טמבור ( קרדיט: אתר טמבור)
חדר וינטאז' כפי שמצטייר בעיני רוחם של מעצבי טמבור ( קרדיט: אתר טמבור)

הילדים של היום, הם לא הילדים של פעם. אם בעבר הילדים שלנו קיבלו את עיצוב החדר שלהם יחסית בהסכמה תוך ידיעה שבעלי המילה האחרונה הם ההורים, הרי שכיום היוצרות התהפכו ועיצוב החדר והצביעה בו נעשה דווקא לפי רצונו של הילד ופחות לפי רצונם של ההורים.

בטווח שבין שני סוגי הרצונות הללו עומדים הטרנדים החדשים לעיצוב חדרי ילדים לשנת 2014-2015. החשיבה היא על עיצוב שיוכל ללכת לשנים קדימה עם הילד, יהיה חסכוני להורים ומוצא חן בעיניהם מן הבחינה האסתטית וגם יענה על דרישות העיצוב של הילד/ה שזוהי ממלכתם הקטנה והפרטית.

חדר קלאסי וילדותי כאחד- שובו של הוינטאז'

אל תטעו, זהו סוג עיצוב שבעיקר נערות יחבבו אותו ורצוי לנסות להטמיע אותו בחדר של נערות בגילאי 12+. מדובר בסגנון שעיקרו וינטאז', מראה כפרי שמתבטא בצבעים רכים בקירות בשילוב שבלונות חוזרות בקירות, מיטות גדולות ונרחבות, ספות במראה מיושן, קומודה או שידת איפור במראה קלאסי וכולי. חשוב מאוד להכניס אלמנטים רעננים לחדר כמו צעצועים או שטיח במראה שובב וצעיר וזאת כדי לשבור מעט את המראה הקלאסי. על אף שמדובר במראה כפרי בעיקרו, אין זה אומר שצריך להקפיד רק על סקלת צבעי החום, ניתן גם להשתמש בגווני לבן, קרם, ורוד בהיר על גבול הלבן וכדומה.

האפור מגיע גם לחדרי הילדים

שימוש בגווני אפור- כחול בחדר משולב לפעוטות (קרדיט: אתר טמבור)
שימוש בגווני אפור- כחול בחדר משולב לפעוטות (קרדיט: אתר טמבור)

כפי שניתן לראות גם בתמונה הנ"ל, הצבע האפור מתחיל בשנים האחרונות לתפוס תאוצה על גווניו השונים ולא בכדי. מדובר בגוון שמעניק לחדר מראה שקט והרמוני. הוא משתלב נפלא עם צבעים רכים דוגמת צהוב, קרם, וורוד בהיר, כחול ועוד. למרות התפיסה הרווחת בעיני הורים כאילו האפור מעניק גוון "מת" לחדר של ילדים שאמור להיות חי ומזמין, הוא למעשה מהווה צבע ממתן ששימוש בו יכול למנוע צבעוניות יתר צעקנית וכואבת בעיניים לילד והרי הוכח כבר כי צבעוניות יתר בחדרי ילדים עלולה לעודד היפראקטיביות. כמובן, שילדים קטנים יותר פחות יחבבו את הצבע הזה וזהו צבע שיתאים יותר לחדרי נוער.

שימוש בצבע לבן עם נגיעות צבע בצורות שונות

מיטה חדר נוער- צבעים מסביב בהירים ומרגיעים, ומיטה סגנון צעיר במרכז (קרדיט: אתר טמבור)
מיטה חדר נוער- צבעים מסביב בהירים ומרגיעים, ומיטה סגנון צעיר במרכז (קרדיט: אתר טמבור)

עוד טרנד שנכנס לחדרי הילדים בשנה האחרונה הוא החזרה לשימוש בצבע הלבן והבסיסי. אלא שהלבן הזה אינו נשאר כפי שהוא ומהווה בסיס נקי לשלל אלמנטים אופנתיים נוספים שניתן להוסיף לחדר דוגמת מדבקות קיר או שבלונות אופנתיות שמהוות את חוד החנית בתחום עיצוב חדרי השינה, שטיח צבעוני עם שלל נגיעות צבע, או פופים או מזרוני ישיבה צבעוניים שיהוו שבירה אסתטית ללבן הרגוע והנקי. בחדרים אלו, מומלץ גם לגוון בריהוט ולאו דווקא ללכת על ריהוט לבן, אלא כזה בצבעי אפור, חום, אדום- חום, תכלת וכדומה. ואם עדיין החדר נראה נקי מדי וריק מדי? שיקלו להוסיף תמונה צבעונית וקצת ילדותית לחדר שתיתן לו תחושה קלילה יותר וילדותית.

הפוקוס המרכזי- המיטה

חדרי הילדים עוברים רה ארגון ואם בעבר שטח המשחק במרכז החדר היה הדבר החשוב והמרכזי, הרי שהיום התפיסה עוברת לחשיבות שבשינה ובגינה זה בסדר גמור לשים באמצע החדר מיטה גדולה שתתפוס את מרבית תשומת הלב ותזמן את הילד אליה. במקרה הזה, שרוצים שהמיטה תתפוס את תשומת הלב המירבית, הקירות יהיו צבועים בצבעים מרגיעים ובהירים במיוחד, הריהוט המשלים יהיה בהיר ורק המיטה עצמה תופיע בצבע עז ובולט לעין. חשוב יחד עם זאת, להתאים את המיטה למידות הילד והחדר ולהקפיד שזו לא תהיה ענקית מדי או צרה וקטנה מדי.

מאמר מטעם : חברת טמבור

הכנסו כאן ולמדו עוד על עיצוב פנים

תוכניות חשמל, למה זה נחוץ ?
עיצוב סלון קטן
תכנון מטבחים – כיצד לעשות זאת פשוט וקל 
עיצוב פנים בקלי קלות – עליות גג
כיצד להתכונן לפרויקט שיפוץ ?

אתם מוזמנים ליצור איתי קשר בטלפון: 050-9847484
או לכתוב אלי ישירות מכאן

wwww.efratmeiri.co.il

  למידע נוסף ופרטים, מלא/י את הפרטים בטופס ואחזור אליך בהקדם

  אהבתם? שתפו!

  תגובות בפייסבוק

  תגובות בפייסבוק

  2 מחשבות על “מגמות בולטות בעיצוב חדרי ילדים ונוער”

  כתיבת תגובה