כיצד יש לבחור מערכות מיזוג לבית שלך

כיצד יש לבחור מערכות מיזוג לבית שלך

מערכת מיזוג אוויר
מערכת מיזוג אוויר

מערכת מיזוג האוויר הביתית משפיעה רבות על הנוחות בביתנו

אחד הגורמים המשפיעים ביותר על רמת הנוחות שלנו בבית הינו כמובן הטמפרטורה בו.
כיום אנו לא צריכים להשלים עם הטמפרטורה הנוכחית בביתנו, ואנו יכולים לווסת אותה באמצעות מערכות שונות,
אולם חשוב לבחור את המערכת המתאימה ביותר לביתנו בכדי לשלוט בטמפרטורה בצורה הטובה והיעילה ביותר.

אז כיצד יש לבחור מערכות מיזוג לבית ?

מערכת מיזוג אוויר
מערכת מיזוג אוויר
 • גודל הבית: בחירת מערכת מיזוג לבית מושפעת רבות מגודלו, היות וכל מערכת יכולה להתמודד עם גודל חלל שונה. במידה ואנו מעוניינים בהתאמת מערכת מיזוג לבית קטן יחסית, נוכל להשתמש במערכת מיזוג מרכזית, אשר בפעולה אחת תוכל לקרר את כלל החללים בבית ותחסוך לנו הן בזמן והן בכסף. מערכות אלו יכולות להיות יעילות ביותר, אך הן אינן מתאימות לחללים גדולים, בהם ישנו צורך בכוח רב יותר של המערכת לשם שליטה בטמפרטורה. בבתים גדולים נבחר במערכות נפרדות לכל חדר, כך שנוכל לשנות את הטמפרטורה רק בחדרים בהם אנו עושים שימוש כרגע, ולא לבזבז אנרגיה על קירור או חימום חדרים בהם אף אחד לא נמצא כרגע. ניתן לשלב גם בין המערכות השונות כך שמערכת המיזוג המרכזית תפעל בכמה אזורים בבית, ומערכות המיזוג השונות יפעלו בשאר חלקי הבית.
 • מקום מגורים: מערכות מיזוג שונות פועלות תחת תנאים שונים, ולכן חשוב להתאימן למקום מגורינו. לרוב, כאשר אנו מתגוררים במקום נוח מבחינת מזג האוויר, לא נצטרך לעשות שימוש במערכת מיזוג בעלת כוח רב או בעלת מרכיבים מיוחדים אשר נועדו להתמודד עם טמפרטורות קיצוניות, היות והפעולה אשר תידרש ממנה תהיה לשנות רק מספר נמוך של טמפרטורות, אולם הדבר אינו כך כאשר אנו מתגוררים במקום חם מאוד או קר ביותר. באזורים חמים, אנו רואים הפעלה בלתי פוסקת של מערכות מיזוג לבית, ולכן עלינו לבחור במערכת בעלת הספק רב ובעלת היכולת לעבור מספר רב של שעות ברצף. במקומות קרים ביותר, נוסף על השעות הרבות בהן נפעיל את המערכת, היא תצטרך להתמודד גם עם הקור. מערכות מיזוג רבות קופאות בטמפרטורות נמוכות ולא יתאימו לשימוש באזורים קרים, ולכן עלינו לבחור במערכת אשר בנויה לאזורים אלו ואשר אינה משלבת רכיבים שעלולים להיות מושפעים מהקור.

חשוב לבחור בצורה נכונה את מערכת המיזוג לבית שלנו

מערכות מיזוג לבית משפיעות רבות על הנוחות שלנו, ובעזרתן אנו יכולים לווסת את הטמפרטורה בו לערך הנוח ביותר עבורנו, ולכן חשוב שנבחר במערכת אשר תתאים לצרכינו הן מבחינת הבית והן מבחינת הדרישות ממנה, כך שנוכל לשנות בקלות את המיזוג בבית ולהתאים אותו לצרכינו בצורה אשר תאפשר לנו ליהנות מטמפרטורה נוחה בבית לאורך כל חודשי השנה, ולא להיות מושפעים מתקופות קרות או חמות יותר מהנעים לנו.

מאמרים נוספים בנושאי עיצוב

צבעוניות בעיצוב פנים
איך לשפץ ולהשאר בחיים ?
דלתות פנים – עולם ומלואו
עיצוב פנים בקלי קלות – מקומות אחסון
שיפוץ רהיטים

אתם מוזמנים ליצור איתי קשר בטלפון: 050-9847484
או לכתוב אלי ישירות מכאן

wwww.efratmeiri.co.il

  למידע נוסף ופרטים, מלא/י את הפרטים בטופס ואחזור אליך בהקדם

  אהבתם? שתפו!

  תגובות בפייסבוק

  תגובות בפייסבוק

  כתיבת תגובה

  Call Now Button