בנייה במכולות משא

בנייה במכולות משא

בית מגורים מודרני ממכולות משא

יותר ויותר פרויקטים של בתי מגורים בעולם פונים לפתרונות בנייה בהם נעשה שימוש בחומרים קיימים או מחזור חומרים.
אחד הפתרונות הנפוץ ביותר הוא שימוש במכולות משא כפתרון יעיל וחסכוני לבניה.
המכולה הווה תחליף לעבודות השלד, ושיטת בניה זו חוסכת זמן עבודה יקר וממושך, וכן כסף.

ההבנה כי ניתן לעשות שימוש חוזר בקופסאות ענק מפלדה, לטובת מגורים, קיימת כבר שנים רבות בקרב האדריכלים, אך התעוזה לעשות כאן הלכה למעשה, היא חדשה באופן יחסי.

בית מגורים ירוק ממכולות משא

עקרונות הבניה

עקרונות הבניה בשיטה זו הם פשוטים וקלים ליישום. אני בטוחה כי כל אדריכל, כבר בתקופת לימודיו התנסה בפרויקטים רעיוניים מסוג זה.
תכנון לפי מודול קבוע : התכנון של המבנה, חייב להתייחס למידות הקבועות של מכולת המשא, ולהשתמש בהן לטובת חלוקת החללים. ההבנה כי מדובר בחיבור של תיבות נפחיות, חייב לבוא לידי ביטוי באופן התכנון, ולאחר מכן באופן הביצוע והיישום באתר הבניה.

בית מגורים מודרני ממכולות משא

תכנון מונחה בניה ירוקה : השימוש החוזר בחומר, והסבתו ממכולה למבנה, מצריך חשיבה שאינה רק טכנית ויישומית, אלא חשיבה מרחבית הן בהבנת החומרים  השונים ושילובם, הכרת שיטות בניה שאינן מבוססות מסה חומרית, וראיה כוללת לאפשרות של שימוש חוזר באלמנטים קיימים ומזעור פסולת.

 

קומפלקס בתי מגורים ממכולות משא

במדינת ישראל, שיטת בניה ממכולות משא עדיין בחיתוליה. הציבור הרחב מעדיף את הבניה הרטובה בבלוקים ובטון, של מסה חומרים, על פני שיטות בניה מתקדמות ומהירות. אך עם הזמן, השיווק והפרסום היא תוספת יותר ויותר תודעה והכרה בקרב המתכנים והמשפחות העתידות לבנות.
הפרויקט המתוקשר ביותר של בניה ממכולות בישראל הוא פרויקט מעונות סטודנטים של מכללת ספיר, שדרות. פרויקט זה העלה לתודעה הציבורית בכלל, ושל גופים מקבלי החלטות בפרט (מכללת ספיר, משרד החינוך, משרד האוצר, משרד הבינוי והשיכון, עיריית שדרות), את היכולת לתת פתרון מהיר, וזול באופן יחסי, למצוקת הדיור. בנוסף עורר פרויקט מחדש, את נושא האחריות שלנו כאנשים לתופעות של עיור, זיהום, שימוש מוגבר במשאבי טבע, בעיות הפסולת או במילים אחרות מכלול הגורמים להתחממות הגלובלית.

לצערי ישנם מעט מאוד אדריכלים אשר התנסו בתכנון בתים ממכולות משא, ועוד פחות מזה כאלו שבנו פרויקטים למגורים. ומכאן שגם אין מספיק מהנדס בניין המכירים את השיטה, וכמובן ישנן מעט מאוד חברות בניה וקבלנים אשר יכולים לבנות מבנים אלו. כך שעלויות הבניה בישראל עדיין לא השתוו לעלויות הבניה הנמוכות במדינות מערביות כמו ספרד, צרפת, אנגליה, אוסטרליה, קנדה וארה”ב. אך אני מאמינה כי עם הגברת המודעות והדרישה, גם כאן תתחולל מהפכה, אשר תביא להוזלת עלויות הבניה, ותגביר את קצב הבינוי.

מאמרים נוספים בנושא זה

שיטות וחומרי בניה – בניה משולבתמה חשוב לדעת כדי לקבל ‘תו תקן ירוק’ ?
שיטות וחומרי בניה – פאנלים מבודדיםהאם כדאי לבנות ירוק ?
שיטות וחומרי בניה – בניה מתקדמתהגישה הירוקה בתכנון אדריכלי
שיטות וחומרי בניה – בנייה מתועשתחשיבה ירוקה הלכה למעשה
כיצד בונים בית פרטי בנייה מתקדמת ?אדריכלות מסורתית

בנייה במכולות משא – בית מודולרי

יש לכם שאלות ?
אתם מוזמנים ליצור איתי קשר בטלפון: 050-9847484 או 077-7020014
או לכתוב אלי ישירות מכאן

wwww.efratmeiri.co.il

למידע נוסף ופרטים, מלא/י את הפרטים בטופס ואחזור אליך בהקדם

אהבתם? שתפו!

תגובות בפייסבוק

תגובות בפייסבוק

Trackbacks

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *