פיקוח בנייה ותכנון אדריכלי

פיקוח בנייה ותכנון אדריכלי 

מפקח בניה באתר בניה

אחד הפרמטרים החשובים בעת תכנון ובניית כל מבנה, הוא נושא פיקוח הבנייה המאפשר מבט נוסף על הפרויקט לצורך איתור ליקויים שונים שבוצעו בעת תכנון אדריכלי, בעת הבנייה ובכלל. לנושא זה יש חשיבות רבה, הרי אנו שומעים על לא מעט מקרים בתקשורת על מבנים שתוכננו לא כראוי וגרמו לנזק רב כגון – המרפסות שקרסו ברחובות, החניון שקרס ברמת החייל ועוד מיני מקרים שונים. בכדי למגר את תופעה זאת, חשוב לנהוג על פי החוקים המקובלים ולדאוג לפיקוח ובנייה בכל תהליך הבנייה.

תפקידו של מפקח בנייה

אתר בניה

מפקח הבניה הינו תפקיד מקצועי בעל חשיבות יתרה בשלבי בניית כל מבנה באשר הוא, בין אם מדובר על בנייה ירוקה, תכנון אדריכלי, הוספת מרפסת, הוספת ממ”ד וכו’. עבודתו של מפקח בנייה מבססת על פיקוח בשטח וביצוע בדיקות שונות שיאפשרו לאתר תקלות וליקויי בנייה שונים כגון – בנייה שאינה ישרה, סטייה מתווי התקן, שימוש בחומרים שאינם נכונים, תכנון אדריכלי לקוי, בעיות איטום ליקויים בשלד המבנה, בצנרת ועוד מיני רבים. חשוב לציין כי עוד בשלב קבלת היתר בנייה כדאי כבר לשלב את עבודתו של מפקח בנייה.

כמו כן, עבודתו של מפקח בנייה כבר בשלב התכנון האדריכלי יכול לחסוך זמן יקר וכסף לקבלן או ליזם, כיוון שכבר מראש המבנה נבנה על פי דרישות התקן, מה שימנע תהליך של פירוק ובנייה מחדש של אלמנטים שונים במבנה.

יש לכם שאלות ?
אתם מוזמנים ליצור איתי קשר בטלפון: 050-9847484
או לכתוב אלי ישירות מכאן

wwww.efratmeiri.co.il

למידע נוסף ופרטים, מלא/י את הפרטים בטופס ואחזור אליך בהקדם

אהבתם? שתפו!

תגובות בפייסבוק

תגובות בפייסבוק

Trackbacks

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *