עיצוב פונקציונאלי וחמים לבית לקראת החורף

עיצוב פונקציונאלי וחמים לבית לקראת החורף קמין

אחד האתגרים הגדולים ביותר במסגרת עיצוב בתים הוא יצירת מראה ייחודי ומקורי, כזה שמעניק לכל מרחב אישיות מובהקת ומרתקת. עוד דגש רב חשיבות כשמעצבים בית הוא מתן תשומת לב הן לפן האסתטי והן לפן הפונקציונלי – קמין מספק מענה אפקטיבי לכל הנ"ל: הוא מחמם את הבית ביעילות, משתלב היטב בעיצוב חמים ובפרט בעיצוב כפרי ותורם גם לייחודיות של מרחב המגורים שלכם.

על-מנת שתוכלו ליהנות מכל היתרונות של הקמין, חשוב לבחור אותה באופן מושכל, וראשית כל ישנה הבחירה בין קמיני נפט, קמיני עצים וקמיני גז. לכל אחת מהאופציות פלוסים ומינוסים, ובעיקר נדרשת התאמה לצרכים הספציפיים של כל בית וכל אדם. בכל מקרה, למרות שישראל נתפשת כמדינה חמה ואפילו מדברית במובן מסוים, וקמין נתפש כמתאים יותר לבקתה בהרי האלפים או הרי הרוקי, מומלץ בחום לשקול התקנת קמין. במיוחד כך הדבר במרחבים הכפריים ברחבי הארץ, שבמקרים רבים מתאפיינים בטמפרטורות נמוכות בעונת החורף, ובפרט לאחר שקיעת השמש – כך שתוכלו ליהנות מהשילוב המלבב בין חורף בחוץ וחמימות בפנים.

היתרונות של כל הקמינים למיניהם קמין עץ

עוד לפני הפירוט לגבי קמיני עצים, קמיני גז וקמיני נפט, כדאי לדעת שלקמינים באופן כללי ישנם מספר יתרונות משמעותיים:
ראשית, בניגוד למזגנים שמייצרים אוויר חם אבל יבש, קמין פולט חמימות נעימה מאוד. כאשר לוקחים בחשבון שאוויר יבש לאורך פרקי זמן ניכרים פוגע בעור, ולעתים גם בעיניים, מתבלטת עוד יותר הכדאיות של התקנת קמין.
יתרון שני הוא האנרגיות המבורכות שיוצר קמין בעצם הימצאותו במרחב – אם תרצו, תחושה של חו"ל ושל קסם עתיק כמו גם רומנטיקה, הרמוניה ושלווה עמוקה.
יתרון נוסף הוא הייחודיות: אמנם ביותר ויותר בתים תמצאו קמינים, אולם גם כך מדובר בתוספת שאינה שכיחה ושחוקה אלא מקורית ועל כן גם יוקרתית.

קמין עצים – יתרונות וחסרונות fire-winter

קמין עץ הוא האופציה הטבעית, שהרי כל פעם שאנחנו מדמיינים קמין מיד צצים בולי עץ מתפצחים בתוך להבות מרצדות. בהתאם קמיני העץ נתפשים כהכי אסתטיים וכהכי מרשימים, ובהחלט יש לכך אחיזה במציאות. יתרון נוסף של קמין עצים הוא המחיר היחסית נמוך שלו, אם כי יש לקחת בחשבון שנדרשת התקנת ארובה גבוהה יחסית כדי לסלק את העשן מהבית, וכן פינוי שטח אחסון לעצים. בנוסף, יש לדאוג לניקוי האפר שמייצרים העצים הבוערים, לרוב בתדירות של אחת לשבוע. אחת לשנה יש לנקות את הפיח מהארובה בעזרת איש מקצוע מיומן.

למי מתאים קמין גז ? קמין

אם מבחינתכם ידידותיות לסביבה היא שיקול משמעותי במיוחד – ולנוכח ההבנה שעל כל אחד ואחת מאיתנו מוטלת אחריות לצמצם את הפגיעה בכדור הארץ כך שגם הדורות הבאים אחרינו יוכלו לחיות בו בנחת, זהו שיקול שהופך משמעותי יותר ויותר אצל רבים – האופציה המומלצת עבורכם היא קמין גז.
הסיבה לכך היא כי קמיני גז מתאפיינים ביעילות אנרגטית גבוהה במיוחד, פולטים כמות מועטה יחסית של חומרים מזהמים ולא זקוקים לעץ. עוד כדאי לציין שרמת התחזוקה של קמין גז הינה מינימלית – פעם בשנה יגיע אליכם
טכנאי גז מוסמך, שיבדוק את כל החיבורים ואת המערכת באופן כללי, ויוודא שאין בעיה כך שתוכלו להמשיך להשתמש בקמין בראש שקט. מבחינה כלכלית, קמין גז לרוב יקר יותר מקמיני נפט ועץ, אם כי העלות השוטפת נמוכה שכן גז הוא משאב זול למדי, ובנוסף מתאפיינים קמינים אלה כאמור ביעילות אנרגטית גבוהה.

מה חשוב לדעת על קמין נפט ?

קמין נפט זקוק לתחזוקה מינימלית, אבל מצד שני יש לקחת בחשבון את העובדה שהוא מתחיל לחמם את המרחב רק כחצי שעה לאחר שהוא מופעל. עוד פרמטר רלוונטי לבחירה הוא התנודתיות הגבוהה יחסית במחירי הסולר והנפט, שעלולה לגרום לכך שהפעלת קמין זה תהיה יקרה.

בכל מקרה מומלץ לבחור קמין רק לאחר התייעצות עם אדריכלית מנוסה שמייחסת חשיבות גם לפרקטיות וגם לאסתטיקה.

מאמרים נוספים בנושאים דומים

שיטות וחומרי בניה – בניה משולבת לחות ולמה אצלנו 'חם מהרגיל' זה הרגיל ?
שיטות וחומרי בניה – בנייה משלד עץ כיצד בונים בית פרטי בשיטת בנייה מתקדמת ?
האם כדאי לבנות ירוק ? מה חשוב לדעת כדי לקבל 'תו תקן ירוק' ?
שיטות וחומרי בניה – בניה מתקדמת התחממות גלובלית והקשר לבניה מזהמת
כיצד בונים בית פרטי בשיטת בנייה מתקדמת ? מדוע משפחות פונות לשיטות בנייה מתקדמת ?

יש לכם שאלות ?
אתם מוזמנים ליצור איתי קשר בטלפון: 050-9847484
או לכתוב אלי ישירות מכאן

wwww.efratmeiri.co.il

  למידע נוסף ופרטים, מלא/י את הפרטים בטופס ואחזור אליך בהקדם

  אהבתם? שתפו!

  תגובות בפייסבוק

  תגובות בפייסבוק

  4 מחשבות על “עיצוב פונקציונאלי וחמים לבית לקראת החורף”

  כתיבת תגובה

  Call Now Button