חומרי בניה ועיצוב – טאפטים

חומרי בניה ועיצוב – טאפטים טאפט בחדר רחצה

טפטים נחשבים לאחד הפריטים הקטנים והמקסימים ביותר בחלל המרכזי של כל בית. הם תורמים ליצירת אווירה מזמינה וניתן אף לומר שהם הדרך האולטימטיבית להפוך דירה לבית. על ידי הוספה של טפטים לסלון, בחדרי רחצה וכמובן בחדרי שינה והדבקתם על הקירות הקיימים, ניתן לתחום בקלות את סביבת המגורים המרכזית של הדירה וליצור קונספט דקורטיבי מקסים – בעלות משתלמת במיוחד. 

השימוש בטאפטים לחיפוי קירות אינו נחלתם של בתי מגורים באירופה וצפון אמריקה בלבד. כיום השימוש בחיפויי קיר נהיה נפוץ יותר ויותר, גם בבתים בישראל.
ראשית השימוש בטאפט היה במאה ה-18 באירופה. הוא בא להחליף את ציורי הקירות של הארמונות, הווילות, האחוזות ובתי המידות של אצולת אירופה. הטאפט בעצם הוכנס כחיפוי קיר דווקא בבתי מעמדות הביניים, הפרולטריון, והמעמדות החדשים, שנוצרי בעקבות המהפכה התעשייתית. תפקידו היה לא רק לחפות את הקיר באופן אסטטי ודקורטיבי, אלא בעיקר להסתיר ולטשטש את לקויי הבניה, ובעיות שנוצרו כדוגמת רטיבויות ולחות.
טאפט בשרותי אורחים
המבוגרים שבננו, בוודאי זוכרים את הטאפטים של שנות ה 50-70, שהיו מאוד נפוצים בדירות של שיכוני הרכבת בישראל. גם כאן, הטאפיטם נועדו לחפות את הקירות הן כאלמנט עיצובי, בעיצוב פנים הדירות, וגם, על מנת להצניע את פגמי הבניה המהירה של אותה תקופה.
כיום, יותר אדריכלים ומעצבי פנים, חוזרים להשתמש בטאפטים בכל הקשור לעיצוב פנים הבתים, המשרדים, החנויות, המסעדות וכד'.

מדהים מה ניתן לעשות מטאפט. למעשה, כל דבר. מחיפוי קירות בחללים הציבוריים כמו הסלון, פינת האוכל והמטבח, ועד עיצוב ייחודי בחדרי השינה, חדרי הרחצה וכמובן חלל המשחקים של הילדים.
היופי בטאפט הוא, שניתן לייצר עיצובים בעלי סגנונות שונים, כגון סגנון כפרי, סגנון מודרני, סגנון רומנטי, סגנון מנימאליסטי ועוד. ניתן גם לרכוש טאפטים בעיצוב מקורי ואישי על-פי הזמנה מראש.

על מנת להמחיש את הפוטנציאל הרבגוני של שימוש בחומר זה בעיצוב פנים ותכנון בתים, אספתי מספר דוגמאות של עבודות שונות שנעשו בשילוב טאפטים בחללים שונים.

טאפט קיר
טאפט קיר
טאפט בחדר רחצה
טאפט בחדר רחצה
טאפט בחדר רחצה
טאפט בחדר רחצה
טאפט בחדר רחצה
טאפט בחדר רחצה
טאפט בחדר רחצה
טאפט בחדר רחצה
טאפט בחדר רחצה
טאפט בחדר רחצה
טאפט בחדר שינה
טאפט בחדר שינה
טאפט בחדר רחצה
טאפט בחדר רחצה
טאפט בחדר שינה
טאפט בחדר שינה

המדריך לבחירת צבעים לדק ולפרגולה כיצד להתאים את המנגל לגינה
טיפים לתכנון נכון של חצר הבית עיצוב מטבחים קטנים
חומרי עיצוב ובניה – OSB מעלותיה של אבן טבעית
איך לתכנן נכון את עיצוב המשרד ?  שיפוץ רהיטים

יש לכם שאלות ?
אתם מוזמנים ליצור איתי קשר בטלפון: 050-9847484
או לכתוב אלי ישירות מכאן

wwww.efratmeiri.co.il

  למידע נוסף ופרטים, מלא/י את הפרטים בטופס ואחזור אליך בהקדם

  אהבתם? שתפו!

  תגובות בפייסבוק

  תגובות בפייסבוק

  3 מחשבות על “חומרי בניה ועיצוב – טאפטים”

  כתיבת תגובה