חומרי עיצוב ובניה – OSB

מי מפחד מ OSB ?עיצוב ב OSB בסלון

לוח OSB הנו לוח עץ מתועש המיוצר משבבי עץ, המוספגים בשרף, ומונחים בכיוונים שונים זה מזה ולאחר מכן מהודקים ומודבקים זה לזה באמצעות חום.
התוצאה המתקבלת היא לוח עץ מתועש עמיד וחזק.

השבבים של לוחות OSB הם בעיקר מעצי האספן, צפצפה או אורן צהוב אמריקאי. על מנת לייצר לוח OSB יש לכבוש את תערובת שבבי ועץ והשרף בכבישה חמה, וכך נוצר לוח קשיח מאוד, בעל חוזק נגד כפיפה ברמה גבוהה. לוחות OSB עמידים למים כמו לביד. ניתן להזמין גם לוחות  בעלי ציפוי שעווה או לכה, כך שהם עמידים מפני חדירת לחות או מים, ומותאמים בעיקר לעבודות באזורים רטובים, לדוגמה : בניית חדרי רחצה, מטבחים בפעילים במיוחד כמו במסעדות או בתי מלון ועוד. אדריכלים רבים אוהבים לעבוד עם לוחות אלי המצופים לכה, בשל מראה הגמר החלק של הלוח.

השימוש בלוחות OSB אינו נחלתם של נגרים בלבד. בראש ובראשונה, נעשה בהם שימוש בשיטות בניה מתקדמות וירוקות. לוחות ה-OSB מהווים חלק בלתי נפרד מחומרי הבניה והשלד. משתמשים בהם בעיקר במבני עץ, ובשיטות בניה בשלדי פח (פלדה דקת דופן) עם מערכת קיר רב שכבתית לבתי המגורים. אך כיום, נעשה שימוש בחומר זה בעיקר בכל התחום של עיצוב פנים הבית.

מדהים מה ניתן לעשות מלוחות OSB. בתכלס, כל דבר, הדבר הכי מובן מאליו של מטבח או ריהוט, ועד ריצוף וחיפוי חדרי רחצה. המראה הייחודי לוחות ה OSB, המשלב הן מראה תעשייתי מעובד, והן מראה של עץ שבבי, אהוב מאוד עלנו, האדריכלים ומעצבי הפנים. מראה זה מאפשר לייצר עיצובים בעלי סגנונות שונים, כגון סגנון כפרי, סגנון מנימאליסטי, וכמובן סגנון 'עשה זאת בעצמך'.

על מנת להמחיש את הפוטנציאל הרבגוני של שימוש בחומר זה בעיצוב פנים ותכנון בתים, אספתי מספר דוגמאות של עבודות שונות שנעשו בשילוב לוחות OSB.

משטח כיור בחדר רחצה מ OSB
משטח כיור בחדר רחצה מ OSB
מדרגות מחופות OSB
מדרגות מחופות OSB
מטבח עשוי OSB
מטבח עשוי OSB
מטבח עשוי OSB
מטבח עשוי OSB
דלת הזזה מ OSB
דלת הזזה מ OSB
חיפוי רצפה מ OSB
חיפוי רצפה מ OSB
חיפוי רצפה מ OSB
חיפוי רצפה מ OSB
שולחן אוכל מ OSB
שולחן אוכל מ OSB
חיפוי קיר דקורטיבי מ OSB
חיפוי קיר דקורטיבי מ OSB פרויקט של אדר' רונית לבוביץ שוחט
חדר רחצה מצופה OSB
חדר רחצה מצופה OSB
חדר שינה מ OSB
חדר שינה מ OSB
אהבתם? שתפו!

תגובות בפייסבוק

תגובות בפייסבוק

13 מחשבות על “חומרי עיצוב ובניה – OSB”

  1. תודה על המאמר. האפיון של osb שהוא גס ואין אפשרות לשייף אותו, אם כך איך אפשר שהוא יהיה חלק ונעים למגע? תודה מראש

    הגב

כתיבת תגובה

Call Now Button