השפעות אדריכליות – קנדריק באנגס קלוג Kendrick Bangs Kellogg

השפעות אדריכליות – קנדריק באנגס קלוג Kendrick Bangs Kellogg

Kendrick Bangs Kellogg
Kendrick Bangs Kellogg

האדריכל קנדריק באנגס קלוג הנו אדריכל אמריקאי, מראשוני האדריכליפ בזרם האדריכלות האורגנית. אחד הפרויקטים היותר מוכרים שלו הוא בית הלוטוס בראה”ב.
קנדריק באנגס קלוג, נולד בשנת 1934, בסן-דייגו, ארה”ב. בשנת 1955 פגש האדריכל הצעיר, את אבי האדריכלות האורגנית, האדריכל פרנק לויד רייט. פגישה זו היא שנטעה בו את הרצון להיות אדריכל, ולעסוק במקצוע זה.
הארכיטקטורה שמייצר קלוג אינה מתאימה בדיוק לאותה קטגוריה של אדריכלות אורגנית, כפי שהגו האדריכלים פרנק לויד רייט, ברוס גף, בארט פרינס, או אדריכלים אורגניים אחרים בזרם זה. הארכיטקטורה של קלוג היא ייחודית לקלוג. עבודתו תוארה כ”בית האופרה של סידני פוגש את סטונהנג ‘”.
ניתן לתאר את המבנים של קלוג כמחקרים של חלל, שכבות, והפילוח בניהם. עבודותיו המוכרות ביותר נראות כמו משחק בין חומר, צורה וסביבה.

קלוג עבד בעיקר מול לקוחות עמידים מאוד ואף עשירים, מה שאפשר לו לייצר ארכיטקטורה מחומרי בניה יקרים יותר, ולשלב בין בטון, מתכת, נחושת וזכוכית. למבנים שלו ישנה תחושת ‘כובד’ הקשורה לחיבור של המבנה לסביבה או המקום. לעיתים מבני השלד עלולים להזכיר עצמות כמו עמוד שידרה.

קלוג אמר, “כדי לממש אדריכלות יצירתית באמת, אתה צריך לקוחות עם החזון והדמיון כדי להפיק את המרב של כל אתר. לקוחות גדולים, הם אלה המאפשרים אדריכל מרחב, כדי לתת להם את מה שהם לא יודעים שהם רצו עד שהם יש את זה הם מוכנים להסתכן להיות ייחודי”

התכנון הארכיטקטוני של קלוג מזכיר את היצירות הדמיוניות של אנטוני גאודי בספרד, ואילו התכנון הפנימי מושפע מהקמינים המרכזיים והקווים הגיאומטריים מעוצבים על ידי תורתו של פרנק לויד רייט.

בנימה אישית, קנדריק האנגס קלוג אומנם אינו מאותם ‘אדריכלי מופת’ הנלמדים באקדמיה, אך ללא ספק, יש לו מקום חשוב בפנתאון האדריכלות המודרנית, ובפרט בזרם האדריכלות האורגנית. בזרם עיצוב זה ישנם קווים מנחים רבים, אך כל אדריכל יצק לתוכו את ה’אני מאמין’ שלו, ויצר את האדריכלות הייחודית לו.
לצערי, נחשפתי לעבודותיו של האדריכל לאחר לימודיי באקדמיה. כך שמחקר מעמיק יותר על פועלו ומבניו, אני יכולה לעשות רק דרך רשת האינטרנט ואתרי מידע שונים. ללא ספק, קלוג זכה לעבוד עם לקוחות עשירים מאוד, שאפשרו לו לממש את חזונו בכל מבנה אותו הוא תכנן. 

יש לכם שאלות ?

אתם מוזמנים ליצור איתי קשר בטלפון: 050-9847484
או לכתוב אלי ישירות מכאן

wwww.efratmeiri.co.il

למידע נוסף ופרטים, מלא/י את הפרטים בטופס ואחזור אליך בהקדם
מאמרים נוספים בנושא השפעות אדריכליות

רוב קרייר Rob Krier

לוטה כהן

פטר זומטור Peter Zumthor

חסן פתחי Hassan Fathy

לואיס קאהן  Louis Isadore Kahn

פרנק אוון גרי Frank Owen Gehry

ברוס גף Bruce Goff

ולטר גרופיוס Walter Adolph Georg Gropius

אהבתם? שתפו!

תגובות בפייסבוק

תגובות בפייסבוק

Trackbacks

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *