תקציב בניה וערכת תקציב לבניה לבית פשוט

הדמיית בית בגודל של 120 מ"ר
הדמיית בית בגודל של 120 מ”ר

בואו רגע נדבר על תקציב בניה ועלויות בניה.
מה זה בכלל תקציב בניה ? מהו כולל ?
האם הוא כולל רק את עלויות בניה בפועל של מבנה, או שאולי הוא כולל גם את כל תהליך התכנון, הרישוי, עבודת האדריכלית, מהנדס השלד, סקר קרקע, סקר עצים, בדיקות מעבדה, הדפסות, עלות המגרש לבניה ועוד ?

אני רוצה רגע לדבר על תקציב בניה וערכת תקציב לבניה.
כיום נהוג לחשב עלות בניה לפי 7000 ש”ח/מ”ר. לא משנה שיטת הבניה הנבחרת. זה מין מספר ממוצע כללי, ומאוד לא מחייב ובוודאי לא מדויק. אני יודעת כי ברשת ניתן למצוא הערכות תקציב נמוכות מזו, וכל מיני ‘עצות אחיתופל’ לא מבוססות ולא מדויקות
.

הדמיית בית בגודל של 120 מ"ר
הדמיית בית בגודל של 120 מ”ר

אם אני עורכת חישוב מתמטי פשוט לבית בגודל 120 מ”ר, הרי שעלות הבניה אמורה להיות 840,000 ש”ח. אך בפועל, הערכת התקציב הזאת לא נכונה. היא לא לוקחת משתנים רבים בחשבון, ובניהם את עלויות הביסוס והפיתוח שנקבעים לפי סוג המגרש והקרקע, הריסה, חידוש תשתיות, ולא את רכיב עבודות הגמר.

הפעם מדובר בבית של זוג מבוגר בגיל השלישי.
בית פשוט, ללא תכנון צורני מיוחד. בית המאפשר לזוג להזדקן בכבוד, להמשיך באורח חייו, וגם מתחשב בשינויים הפיזיים שעוברים בני הזוג.
דגם הבית הנו דגם בסיסי, שלא יזכה אותי, כאדריכלית בשום פרס עיצוב או תכנון.
את הבית הזה, אני בונה על בסיס מבנה ישן משנות ה-60. מבנה שיש להרוס, כדי שנוכל לבנות מחדש. בנוסף הבית מוקף במרפסות מרוצפות, המאפשרות גישה נוחה, לכיסא גלגלים. 
כך ששטח הרצפה של הבית אינו 120 מ”ר, אלא שטח הבית + שטח המרפסות, השבילים, החניה. 
את זה, אותו חישוב כללי כלל לא לוקח בחשבון, וכמובן גם לא את עלות הריסת המבנה הישן, וחידוש כל התשתיות של ביוב, מים וחשמל, והתאמתן לתקנים הקיימים כיום ב 2019.

כאדריכלית, אני מרגישה כי לי חובה מקצועית ומוסרית להציג ללקוחותיי את מלוא המידע בנוגע ל’כמה כסף יעלה להם הפרויקט’. לכן, הכנסתי במשרדי תקציבאי בניה, העובד איתי ועם לקוחותיי על עלויות הבניה הצפויות, כבר בשלב התכנון. יחד אנו מייצרים מסגרות תקציב לכל פרויקט.

הדמיית בית בגודל של 120 מ"ר
הדמיית בית בגודל של 120 מ”ר

לעיתים, מסגרות אלו מחייבות שינוים תכנוניים, ולעיתים “רק” פשרות בסעיפי עבודות הגמר. הכל נעשה מתוך הבנה כי בניית בית בישראל 2018-2019 הנו מצרך יקר מאוד. יוקר המחיה רק עולה, המשק הישראלי מצוי בהאטה כלכלית (אינפלציה זוחלת), והחלום לממש ‘בית פרטי עם גינה’ מתרחק והולך.

יש לכם שאלות ?
אתם מוזמנים ליצור איתי קשר בטלפון: 050-9847484 או 077-7020014
או לכתוב אלי ישירות מכאן

wwww.efratmeiri.co.il

  למידע נוסף ופרטים, מלא/י את הפרטים בטופס ואחזור אליך בהקדם

  מאמרים נוספים בנושאי תקציב בניה ועלויות

  תקציב בניה והערכת תקציב לבית במגרש מדורג

  תקציב הבניה לפרויקט תכנוני

  תקציב בניה – כיצד לצמצם עלויות בניה

  השיטות לניהול אתר בניה

  עצות מקצועיות לחישוב עלויות הפרויקט

  המדריך לתכנון תקציב בניה – מתנה

  אהבתם? שתפו!

  תגובות בפייסבוק

  תגובות בפייסבוק