דעה אישית – אין מספיק צל

הצללה בפארק ציבורי
הצללה בפארק ציבורי

בתאריך 02.07.2019 פורסמה כתבה באתר ynet הכתבה בשם אין מספיק צל ? המלצה להקל על בניית הצללות בשטחים ציבוריים

הכתבה מציגה את עמדת המועצה הארצית לתכנון ובניה, אשר החליטה להמליץ לממשלה על תקנות חדשות שנועדו להקל על התקנת הצללות במרחב הציבורי.

המועצה הארצית לתכנון ובניה טוענת, כי נכון לשנת 2019, בקשה להקמת אלמנט הצללה במרחב הציבורי, מכל סוג, מחייבת הכנת והגשת תוכנית בינוי מפורטת, הקובעת את זכויות הבנייה באזור המבוקש. לאחר הגשת תוכנית זו, יש להגיש הליך רישוי כחוק הוצאת היתרי בנייה בוועדה המקומית לתכנון ולבנייה. המועצה הארצית לתכנון ובניה טוענת, ובצדק, כי מדובר בתהליכים שלוקחים זמן רב.

צבעים לדק ולפרגולה

המועצה הארצית לתכנון ובניה בעזרת מינהל התכנון, מקדמים תקנות שנועדו לבטל את הצורך בזכויות בנייה עבור מתקני הצללה, פרגולות וגגונים במרחבים ציבוריים דוגמת גינות משחקים ופארקים, דרכים כמו מדרכות ושבילים, שדרות, טיילות, כיכרות עירוניות ולא פחות חשוב, גם בחופי רחצה.

רחוב עם הצללה
רחוב עם הצללה

במינהל התכנון ממדגישים כי התקנות החדשות נועדו לשחרר את מערך החסמים הרגולטוריים, המעכבים ולעיתים אף מונעים את הקמת פתרונות ההצללה השונים, ובכך יאפשרו לרשויות המקומיות גמישות במדיניות בנושא התקנת אלמנטי הצללה במרחבים הציבוריים. עוד מציינים במינהל התכנון, כי המהלך צריך להיות משולב בנטיעת עצים בהיקף רב, במטרה לאפשר מרחבים עירוניים מוצלים שישרתו את הולכי הרגל ומשתמשי התחבורה הציבורית.

אני חייבת לברך על היוזמה של המועצה הארצית לתכנון בנושא הגדלת השטחים המוצללים במדינת ישראל. ברור לכולנו, כי אנו חיים במדינה חמה. כולנו מודעים להתחממות הגלובלית. כולנו סובלים בחודשי הקיץ מהשהייה במרחבים הפתוחים, שאינם מוצללים או ממוזגים. כאדריכלית, העוסקת גם בתכנון נוף וסביבה, אני שמה דגש רב על תכנון אזורי ההצללה, ובעיקר הצללה טבעית ע”י עצים המותאמים לאקלים הארץ-ישראלי.
בחרתי לצרף כאן, מספר דוגמאות מהעולם, של הצללות במרחב הציבורי. כול התמונות לקוחות מאתר pinterest

יש לכם שאלות ?
אתם מוזמנים ליצור איתי קשר בטלפון: 050-9847484 או 077-7020014

או לכתוב אלי ישירות מכאן

wwww.efratmeiri.co.il

  למידע נוסף ופרטים, מלא/י את הפרטים בטופס ואחזור אליך בהקדם

  מאמרים נוספים בנושאי תכנון אדריכלי וסביבה

  המאבק בשינוי האקלים – אירלנד 2019

  דעה אישית – מה עושים עם כל הפלסטיק הזה ?

  דעה אישית – תכנון עירוני לקוי

  דעה אישית – אפס מחזור בישראל 2019

  החיים בפלסטיק

  דעה אישית – בעיית מחוסרי הדיור בישראל

  אהבתם? שתפו!

  תגובות בפייסבוק

  תגובות בפייסבוק

  2 מחשבות על “דעה אישית – אין מספיק צל”

  כתיבת תגובה