בּוֹסְקוֹ וֶרְטִיקָלֶה – Bosco Verticale

בּוֹסְקוֹ וֶרְטִיקָלֶה - Bosco Verticale
בּוֹסְקוֹ וֶרְטִיקָלֶה – Bosco Verticale

מגדלי ”בּוֹסְקוֹ וֶרְטִיקָלֶה’ (Bosco Verticale) או “היער האנכי” שבעיר מילאנו הם דוגמה למגדלים המעוררים פליאה, לא בשל גובהם או הפאר שלהם, אלא בגלל שהם הראשונים בעולם שהחזירו את תפארת הגנים התלויים של בבל. מדובר ב”מגדלים חיים” שבהם מגדלים הדיירים עצים באוויר, עצים של ממש.

אני בכוונה תחילה משתפת כאן קישור למאמר המתאר את מגדלי בּוֹסְקוֹ וֶרְטִיקָלֶה’ (Bosco Verticale).
המגדלים שתוכננו ועוצבו על ידי האדריכל האיטלקי סטפאנו בוארי Stefano Boeri, הם כדוגמה מושלמת ומעלפת לשילוב שבין האדריכלות והטבע. מדובר בעלם מבני מגורים, כמו כל רבי קומות למגורים שאנו מכירים ורואים בכל העולם. אך הייחודיות של המגדלים, שגובהם מעל 100 מטרים, היא שיש בהם מעל אלף מיני צמחים. הותקנו בהם מערכות מים אפורים, שמאפשרות השקיה במי מקלחת. גורדי השחקים מצוידים במערכות של פנלים סולאריים, המייצרות את כל החשמל הדרוש לחימום המים, באמצעות אנרגיית השמש. המגדלים יצרו סביבת מיקרו-אקלים שחוסכת באנרגיה, תורמת לסביבה ולשיקומה האקולוגי ומאפשרת קיום של חיים הרמוניים של אדם וצמחיה זה לצד זה.

בּוֹסְקוֹ וֶרְטִיקָלֶה - Bosco Verticale
בּוֹסְקוֹ וֶרְטִיקָלֶה – Bosco Verticale

המאמר המצורף בּוֹסְקוֹ וֶרְטִיקָלֶה’ (Bosco Verticale) מכיל גם סרטונים אודות המגדלים

מבני המגורים אלו אינם הראשונים בעולם, ואינם המקוריים ביותר או החדשניים ביותר שיש. אך ללא ספק, הגדיל לעשות האדריכל, שיצר ‘טבע עירוני‘ המשפיע באופן ישיר על העיר מילאנו.

בעקבות הפרויקט הזה, החליטה עיריית העיר מילאנו, לקדם את פיתוח ושילוב ה’טבע העירוני’ בעיר. עיריית מילאנו קבעה כי יש להגדיל באופן משמעותי את השטחים הירוקים בעיר, וקבעה מערכת תקנות לבניה ופיתוח המחייבות שילוב של צמחייה בכל פרויקט בניה ותשתיות. לדוגמה התקנת גגות וקירות ירוקים. בזאת הצטרפה מילאנו לשורה ארוכה של ערים בעולם, כמו טוקיו, סיאול, פריז, וינה, שטוקהולם, ברלין, לונדון, סינגפור ועוד.

והנה קישור לסרטון אודות המגדלים המופלאים של מילאנו

יש לכם שאלות ?
אתם מוזמנים ליצור איתי קשר בטלפון: 050-9847484 או 077-7020014

או לכתוב אלי ישירות מכאן

wwww.efratmeiri.co.il

  למידע נוסף ופרטים, מלא/י את הפרטים בטופס ואחזור אליך בהקדם

  מאמרים נוספים בנושא סביבה ואקולוגיה

  לבנות לבד בקתת עץ

  הגישה הירוקה בתכנון אדריכלי

  גביונים

  אנרגיה ירוקה – לא רק רווח כספי

  טיפים לתכנון נכון של חצר הבית

  עיצוב גינה קטנה

  אהבתם? שתפו!

  תגובות בפייסבוק

  תגובות בפייסבוק