לבנות לבד בקתת עץ

בקתת עץ
בקתת עץ

בתאריך 21.11.2019 עלתה כתבה באתר ‘וואלה news’ בשם 800 מיליון צפיות לאיש שבנה בקתה יפהפייה מחומרים שהוא מצא בטבע.

וכך כתבו בכתבה : בעוד המתמודדים ב”הישרדות” מקבלים אבן אש, קצת אורז וברזנט כדי לשרוד באי בודד, בחור מסתורי מאוסטרליה מוכיח שאפשר לשרוד גם בלי רחמיה של ההפקה. במאי 2015 הוא פתח ערוץ יוטיוב בשם “טכנולוגיה פרימיטיבית” בה תיעד את עצמו בונה בקתה שלמה מאפס רק באמצעות חומרים מהטבע. הוא מוכיח שהאדם מסוגל להקים לעצמו בקתה כוללת אח וארובה בלי שום שימוש בטכנולוגיה מודרנית.

זה הסרטון הראשון ש ג’ון פלנט בן ה-37 העלה ליוטיוב

בערוץ היוטיוב שלו ישנם סרטונים רבים בהם הוא מציג כיצד הוא מתקין ארובה, מכין כלי נשק פרימיטיביים, מייצר לעצמו בגדים וסנדלים, מתקין כלים ומלקט מזון. באחד הסרטונים היפים, שג’ון הכין, הוא מראה כיצד הוא בונה בקתה עגולה.

בראיון שערך ג’ון לפנט עם ה”טיימס”, הוא טען שהצלחתו קשורה להשפעה המרגיעה של הסרטונים שלו על הצופים. “אנשים אוהבים לראות כיצד פותרים בעיות. זו הסיבה העיקרית”, אמר ג’ון, “סיבה נוספת קשורה לזה שהסרטונים האלה מרגיעים ומהנים לצפייה. אין הרבה דיבורים”. ואכן, ג’ון מספק תוכן מאוד שונה ממה שאנחנו רגילים לראות ביוטיוב. הוא מאמין שאפשר ללמד את הצופים כיצד לבנות דברים ללא שימוש בטכנולוגיה מודרנית והדגמותיו מתועדות בסרטונים ארוכים יחסית ליוטיוב – בדרך כלל כ-15 דקות לסרטון – שעל אף אריכותן הצליחו להחזיק את עין הקהל ולצבור קהילה גדולה של אוהדים.

ג’ון עצמו לא מתגורר בבקתותיו הנידחות. בסוף כל יום צילומים, כמו כולנו, מעדי, ג’ון לחזור לביתו המודרני בצפון קווינסלנד. אולם, ג’ון מודה שהוא אכן יוצא למחנות מפעם לפעם ומאוד מתחבר לטבע. החיבה המיוחדת של ג’ון לטבע, התחילה, לפי סיפוריו כשהיה בן 11. “הורי לא הסכימו לרכוש לו קונסולת משחקים ולכן חיפשתי דרכיים אחרות שעשע את עצמי, והתחלתי לבנות בקתות קטנות ליד נחל מאחורי ביתנו, כשאני משתמש רק בדברים הנמצאים בטבע”. עוד מספר ג’ון “התחביב הזה גם שומר עליי בכושר. זה טוב לבריאות”. לצד עמוד היוטיוב, תוכלו למצוא עוד מידע על יצירותיו בבלוג שלו.

יש לכם שאלות ?
אתם מוזמנים ליצור איתי קשר בטלפון: 050-9847484 או 077-7020014

או לכתוב אלי ישירות מכאן

wwww.efratmeiri.co.il

  למידע נוסף ופרטים, מלא/י את הפרטים בטופס ואחזור אליך בהקדם

  מאמרים נוספים בנושא סביבה ואקולוגיה

  גביונים

  אדריכלות המסורתית

  הגישה הירוקה בתכנון אדריכלי

  המאבק בשינוי האקלים – אירלנד 2019

  אדריכלות אורגנית Organic Architecture

  בניה מבמבוק ועץ

  אהבתם? שתפו!

  תגובות בפייסבוק

  תגובות בפייסבוק

  מחשבה 1 על “לבנות לבד בקתת עץ”

  כתיבת תגובה