למי מתאים לבנות בית ממכולות ?

בית מגורים ממכולות בשתי קומות
בית מגורים ממכולות בשתי קומות

יותר ויותר אנשים ומשפחות מתעניינים בבניית בית מגורים ממכולות.
זאת כבר לא אופנה של עשירים בלבד. זה לא טרנד של משפחות היפסטריות מאירופה. המשפחה הישראלית הבינה כי בניית בית ממכולות משא, יכולה להיות דרך פשוטה ומהירה יותר להגשמת החלום לבית פרטי.

רובנו נחשפנו לתמונות מדהימות של בתים ממכולות ברשתות החברתיות השונות כדוגמת pinterest ו instagram. ללא ספק. אתרים אלו מציגים מבחר מרשים של פרויקטים מכל העולם. בתים פונקציונליים ופרקטיים, מעוצבים להפליא, שכולנו חולמים לגור בהם, או לפחות לשהות בהם בחופשתנו הבא.

בנייה במכולות משא
בנייה במכולות משא

אך האם זה מתאים משפחה הישראלית הממוצעת ?
כדי לענות על שאלה זו, צריך להבין למי מתאים באמת לבנות ממכולות.

כאדריכלית העוסקת משנת 2009 בתכנון ופיתוח שיטות בניה מתקדמות וירוקות, הצלחתי לאורך השנים לזהות ולהגדיר מי בן המשפחות או אנשים שהכי מתאים להם לבנות בתי מגורים ממכולות. חלקתי אותם ל 4 קטגוריות שונות :

משפחות המעוניינות לבנות בית קטן  – הבניה ממכולות מחייבת התייחסות נכונה לצורת המכולה ולחומר, כדי לנצל באופן מיטבי ומרבי את חומר המעטפת, יש לתכנן בתים בגדול של 80-120 מ”ר כולל ממ”ד

בים צרים ומאורכים
בתים צרים ומאורכים Photo by K B

משפחות בעלות מגרשי בניה קטנים או צרים – במדינת ישראל ישנם מגרשי בניה רבים בעלי צורה מלבנית או מגרשים מאורכים, המאלצת אותנו האדריכלים לתכנן בתים מאורכים בעלי רוחב קטן באופן יחסי. השימוש במכולות משא, יכול להוות פתרון אידאלי למגבלת רוחב הבית.

משפחות ה’משוגעות לדבר’ – המודעות הגוברת והולכת לבעיות משבר האקלים וליתרונות הבניה הירוקה, אינה נחלת מעטי מעט. משפחות צעירות יותר מודעות לחשיבות של שמירה על הסביבה, מחזור, שימוש חוזר בחומרים שונים, חסכון באנרגיה וצמצום הזיהום הכללי.
בניה מתקדמת ממכולות מהווה דרך יעילה ובטוחה לגור בבית פרטי העונה לדרישות אלו.

יזמים ומשקיעים בנכסים מניבים – יזמי נדל”ן המשקיעים בנכסים מניבים להשכרה, ימצאו כי בניה ממכולות הנה בניה מהירה, פשוטה ומהווה השקעה כלכלית אטרקטיבית, על מנת לייצר יחידות מגורים קטנות ויעילות בעלות תשואה כספית נאה.

אם הבנו למי מתאים לבנות במכולות, חשוב גם לדעת למי שיטת בניה זו, כלל לא מתאימה.

משפחות המעוניינות בבית גדול – תכנון בית גדול מעל ל 120 מ”ר, הופך את השימוש בחומר – מעטפת המכולה ללא כדאי מבחינה כלכלית. במקרים כאלו, כדאי לבנות תכנון בשיטות בניה מתקדמות וירוקות אחרות.

בית מגורים מודרני ממכולות משא
בית מגורים מודרני ממכולות משא

משפחות הרוצות לחסוך בעלויות הבניה באופן משמעותי – אני חייבת לנפץ כאן מיתוס כי שיטת בניה ירוקה היא זולה יותר מבניה בשלד בטון ובלוקים. עלויות הבניה נקבעים ע”י מספר משתנים. דווקא עלות חומרי הבניה, קרי השלד, המעטפת והבידוד, הם הרכיבים שאסור לחסוך בהם, והם מהווים רק 30% מסך תקציב הבניה. מי שרוצה לחסוך בעלויות הבניה, חייב ללמוד כיצד מרכיבים תקציב בניה, ובאילו רכיבים ניתן לחסוך באופן משמעותי.

מי שמפחד מבניה ירוקה – אנשים שחוששים משיטות בניה מתקדמות, שאינן בניה קונבנציונלית רטובה, או שלא חושבים כי שיטות בניה ירוקה טובות יותר מבניה מבלוקים, לא יכולים לבנות בשיטת בניה מתקדמת ממכולות.

מבט על
מבט על

אנשים שלא מוכנים להתפשר – לבניה ממכולות ישנן מספר מגבלות. העיקרית שבהן היא הגאומטריה של המכולה, או מילים אחרות מידות המכולה הן דבר נתון של אורך, רוחב וגובה. תכנון במכולות הוא ‘תכנון בלגו’ או ‘תכנון בקופסאות’. הגאומטריה המודולרית מכתיבה את עיצוב המבנה, כך שיהיה יעיל וחסכוני.

כעת תוכלו לדעת, לאיזו קבוצה אתם משתייכים.
אם תצרו לדעת עוד על בניה ממכולות או תקציב בניה, תמיד ניתן לפנות אלי.
אתם מוזמנים ליצור איתי קשר בטלפון: 050-9847484 או 077-7020014

או לכתוב אלי ישירות מכאן

wwww.efratmeiri.co.il

  למידע נוסף ופרטים, מלא/י את הפרטים בטופס ואחזור אליך בהקדם

  מאמרים נוספים בנושא בניה ממכולות משא

  בנייה במכולות משא

  בניה מתקדמת – בידוד קירות בקצף

  בית מגורים ממכולות בשתי קומות

  הגישה הירוקה בתכנון אדריכלי

  בית 4 המכולות

  יחידות דיור ניידות Pre-Fab Mobile Apartment

  אהבתם? שתפו!

  תגובות בפייסבוק

  תגובות בפייסבוק