עיצוב פנים לוילות

דירה בעיצוב מודרני
דירה בעיצוב מודרני

אפיינתם את הבית שתמיד חלמתם עליו, תכננתם כל פרט ופרט, כך שהכול יתאים וישקף את אורח חייכם. עתה מגיע השלב המהנה והמרגש לא פחות – 'להלביש' את כל מה שיצרנו ותכננו ב'ביגוד', אשר יתאים לטעמכם האישי, ושישקף את עולמכם הפנימי בכל פינה ופינה.

התפיסה הנפוצה היא כי עיצוב הפנים הוא החלק הפשוט יותר בהשוואה לתכנון האדריכלי וההנדסי של הבית; כאדריכלית ומעצבת פנים אוכל לומר, כי כל אחד מן השירותים הללו מביא עמו אתגרים שונים, ולעתים קרובות מאוד הם אף משלימים זה את זה.

אם כך כיצד ניגש אל המלאכה ואל היצירה? אמנה את שני השירותים, אותן אני מספקת, לעיצוב פנים לבתים פרטיים:

 1. עיצוב פנים לווילה קיימת, בה נרצה לשנות את מראהו של הבית.
 2. עיצוב פנים לווילה חדשה ,כחלק בלתי נפרד מן שירות התכנון האדריכלי.

עיצוב פנים לבית קיים

קיר מדרגות עם עיצוב משולב
קיר מדרגות עם עיצוב משולב Photo by Emma Larson

עיצוב הפנים נחלק לשני היבטים:

1. תכנון מחודש לחלל הבית

היבט זה, כשמו כן הוא : ארגון מחדש של פנים הבית וחדריו.

משמעות הדבר באה לידי ביטוי בפירוק חלק מן הקירות ליצירת חללים רחבים יותר. שינוי ייעודם של חדרים, למשל הסבת מלתחה שאיננה בשימוש לחדר ארונות, והתאמת הבית לצורכי הדיירים, וכד'.

דוגמה משמעותית לכך תוכלו למצוא במאמרי בנושא התאמת הבית לגיל השלישי, שם אני ממליצה להוריד מסדרונות המצרים את מרחב התנועה של הדיירים, על מנת ליצור מרחב קל ונגיש למעבר.

הצורך או הרצון לתכנן מחדש את חלל הבית, יכול לנבוע ממגוון עשיר של סיבות: צרכים שהתעוררו כפי שהדגמתי בגיל הזהב. הרצון להגשים חלום עיצובי נושן בבית שרכשנו לפני אי אלו שנים. תא משפחתי אשר גדל או לחילופין ילדים שבגרו, ועזבו את הבית ועוד.

תכנון חלל הפנים מצריך ידע אדריכלי נרחב. התכנון נשען על היכולת לקרוא את תכניות הבנייה. התמצאו בגוון חומרי הבניה המצויים בשוק. הכרת שיטות הבנייה, והבנת המבנה הפיזי והתשתיות המותקנות בו.

דוגמה כזו ניתן למצוא במאמרי העוסק בהוספת חדר לבית. אם מדובר בווילה ישנה מאוד, בת כ 40-50 שנים, ייתכן ותשתיות המים והחשמל הקיימות בה לא יאפשרו לנו להרחיב את הנכס ולחברו ליחידה חדשה עם תשתיות חדשות. לפני כן, נצטרך לערוך שיפוץ אשר יחליף את צנרת הברזל הישנה בצנרת פלסטיק חדישה, וכיוצא בכך.

2. עיצוב הבית

בית משפחת לטיוב, כפר קיש
בית משפחת ליטוב – מראה כללי

ההיבט השני עוסק כמובן באסתטיקה של הבית.

בעוד שבתכנון חלל הפנים, אני מבקשת להתייחס אל הבית כמכלול שלם המאפיין את המשפחה, הרי שעתה ההתייחסות לעיצוב ומראה הבית, היא פרטנית אל כל חדר וחדר באופן נפרד.

ישנו מגוון עשיר של זרמי עיצוב וסגנונות אפשריים, כאשר הבולטים שבהם הם:

 • עיצוב כפרי ישראלי – שילוב בין חדש לישן, בין בתי המושבות הוותיקים לבין המודרנה של ימינו. עיצוב נקי ועם זאת חמים באווירת רטרו.
 • עיצוב ישראלי מודרני – סגנון נקי מאוד עם משחק בין גוונים בהירים לכהים, גיאומטריה ברורה מאוד וחלונות רחבים לכניסת אור טבעי.
 • עיצוב כפרי ים-תיכוני (יווני או ספרדי) – סגנון המביא עמו ריהוט עץ, קירות מעוגלים לבנים, שילוב בין צבעי לבן לתכלת, עץ וטרקוטה / אבן.
 • ועיצוב סקנדינבי – עיצוב נקי מאוד המתבסס על עץ ומתאפיין בגווני אפור בהיר וקרם. שילוב מרתק בין עיצוב כפרי למודרני.

לעתים נדע בדיוק מה נרצה, ולעתים נבקש לקבל עצה והכוונה מבעלת מקצוע. ביחד, נתכנן כל חלל וחלל בבית, לכדי יצירת תמונה מלאה ושלמה.

  למידע נוסף ופרטים, מלא/י את הפרטים בטופס ואחזור אליך בהקדם

  עיצוב פנים לבית חדש

  בית משפחת ליטוב - מטבח ופינת אוכל
  בית משפחת ליטוב – מטבח ופינת אוכל

  כל מה שציינתי בעיצוב פנים לנכס קיים, תקף גם לגבי נכס חדש. אם כך מדוע בכל זאת בחרתי להתייחס לנושא באופן ספציפי ?

  כאשר אני יושבת לתכנן בית חדש עבור לקוחותיי, אני למעשה חובשת על עצמי את שני הכובעים, הן כאדריכלית, והן כמעצבת פנים. אי אפשר להתנתק מכך.

  החותמת האדריכלית אמנם מוכרת בעיצובו החיצוני של בית, וצורתו. אך מה שגורם לנו 'להרגיש בית', הוא גם האופן בו הוא משרת אותנו, והיכולת להתאימו בדיוק לצרכינו ורצונותינו. את זה נשיג באמצעות חלוקה נכונה של חללי הפנים.

  דוגמה נהדרת תוכלו למצוא במאמר שכתבתי בנושא עיצוב בית פרטי קטן. במאמר מוצג האופן בו אנו נותנים דעתנו למרחב מוגבל. אחת מן הדוגמאות מתייחסת לפתרונות אחסון במטבח קטן; תכנון מקדים של קירות עם ארונות מוטמנים, יאפשר לדיירים לנצל את המרחב באופן המרבי.

  ליווי הפרויקט לכל אורך הדרך

  בית משפחת רחום, בנימינה
  בית משפחת רחום, בנימינה

  כבר אמרתי כי אדריכלות ועיצוב פנים שלובים זה בזה? אפשר לראות זאת גם באופן ניהול הפרויקט.

  בפרויקטים אדריכליים, חלק מתפקידי הוא לפקוד את אתר הבנייה, לפקח ולהבטיח כי כל מה שרצינו ותכננו מתקיים הלכה למעשה.

  גם בפרויקטים לעיצוב פנים, אלווה אתכם משלב התכנון הראשוני ועד לרגע בו ביתכם יעטה על עצמו את האווירה והסגנון עליהם חלמתם.

  אני מזמינה אתכם להתייעץ איתי

  בין אם מדובר בעיצוב פנים לבית קיים ובין אם מדובר בעיצוב לבית חדש, הרי שהצעד הראשון הוא תמיד המאתגר ביותר.

  אנו נחשפים לשפע של סגנונות עיצוב שונים. אוספים מקורות השראה מהאינטרנט. מושפעים מסדרות טלוויזיה, ומביקור אצל חברים. בעקבות כל זאת ועוד, אנו מגבשים אט אט את חלומותנו עם השנים.

  כיצד מחברים את הפאזל הזה ויוצרים מראה שלם לו נקרא בית? לשם כך אני כאן.

  שמי אפרת מאירי, אני אדריכלית מומחית לבנייה פרטית ומעצבת פנים. בכל שאלה בנושא עיצוב פנים לוילות, התייעצות והתלבטות, אני מזמינה אתכם להתקשר אלי 050-9847484 או 077-7020014.

  או לכתוב אלי ישירות מכאן

  www.efratmeiri.co.il

   למידע נוסף ופרטים, מלא/י את הפרטים בטופס ואחזור אליך בהקדם

   אהבתם? שתפו!

   תגובות בפייסבוק

   תגובות בפייסבוק

   כתיבת תגובה

   התייעצו איתי