עלות אדריכל לבית פרטי

מבט לכיוון שני הבתים

עם הניסיון המצטבר לאורך שנותיי כאדריכלית, אני יכולה למנות כמעט כל שאלה נפוצה העולה מצד המתעניינים בשיחת הטלפון הראשונה.
למרביתן אני עונה ללא כל היסוס, למעט שאלה מרכזית אחת – כמה השירות יעלה לי, ומדוע?

שאלת העלות נגזרת ממרכיבים רבים, אותם חשוב לבדוק, בפגישת עומק לייעוץ ואפיון.

אם אחרוג רגע ממטרת המאמר, ואתייחס לעלויות הכוללות, כלומר העלות עבורי כאדריכלית לתהליך תכנון, רישוי וביצוע, אך גם עבור הרישוי, חומרי הבנייה, הקבלן המבצע וכיוצא בכך – ישנן עלויות פיתוח שונות בין מגרש מישורי לבין מדורג, וישנן עלויות שונות בעבודת הגמר בין ריצוף שעולה 50 ₪ למ"ר נניח, לבין ריצוף שעלותו היא 140 ₪ למ"ר. אלו הם נושאים אותם נוכל לבדוק בפגישה פנים אל פנים, בה אצלול יחד אתכם אל חלומכם.

אם אתייחס עתה לעבודה מולי בלבד, גם כאן יהיה זה מאתגר לתמחר את התהליך באופן שרירותי בכתב. במשך זמן, נמנעתי מכתיבת ממאמר מסוג זה, כיוון שאין בידיי תשובה חד משמעית, קרי שחור-לבן. לבסוף החלטתי לגשת אל הנושא מזווית שונה – להסביר מה הם הרכיבים, ומהי התמורה שתקבלו מן העבודה מולי.

שירות אדריכלי – הרבה מעבר לתכנון

תכנון וייזום
תכנון וייזום

כאשר אנחנו ניגשים לתכנן ולבנות את ביתנו, חשוב כי נדע, שיש מי שלוקח אחריות על כל הפרויקט. מלווה אותו מתחילתו ועד לסופו, אך גם הרבה מעבר. זאת העבודה שלנו האדריכלים. אנו נושאים באחריות לפרויקט, מראשיתו ועד סופו.

אני כאדריכלית צועדת יחד אתכם בתהליך:

תחילה שלב האפיון והתכנון

בו אנחנו מעצבים ויוצרים את תכניות הבנייה.

זהו שלב מאוד מרגש. ראשיתו בשיחות אשר נועדו לאפשר לכם להפוך את הדמיון למציאות. לאחר האפיון, אנו נכנסים לתהליך תכנון הפרויקט. עד לקבלת חלופה סופית, המותאמת לכל משפחה באופן קפדני. לכל פרויקט, קטן כגדול, נוהגת תמיד לצוות אלי תקציבאי. ביחד אנו מוודאים את העלויות הצפויות באופן מדויק. עם סיום פגישות אלו, תדעו בדיוק את התקציב המוערך, הנדרש מכם לבניית ביתכם.

בהמשך הדרך שלב הרישוי

רישוי בקשה להיתר בניה
רישוי בקשה להיתר בניה

לאחר בדיקת התקציב, אנו עוברים אחר כבוד, למסלול הגשת הבקשה להיתר. כאן מתחילה כל הבירוקרטיה מול גופי הרישוי השונים. כאשר בסיום מסע זה,, נקבל את היתר הבניה המיוחל.

על היתר הבניה ישנן חתימות של הוועדה לתכנון ובניה או מחלקת ההנדסה העירונית, בד בבד, עם חתימה שלי, אדריכלית הפרויקט ועורכת הבקשה, וכן חתימתו של מהנדס השלד, אשר אחראי על יציבות המבנה, וטיב חומרי הבניה.

אני אחראית על תוכן ההיתר. משמע, שאתם תבנו את ביתכם, בהתאם לכל אשר בוקש, נקבע ואושר ע"י גוי הרישוי השונים. אחריות זו, תקפה לכל תקופת חיי. בכל בעיה, אם וכאשר תצוץ בעתיד – אני אהיה הכתובת אליה תוכלו לפנות.

במילים אחרות: לפרויקט שלכם יש אמא.

לסיום הדרך שלב הביצוע

תוכניות עבודה לביצוע
תוכניות עבודה לביצוע

השירות איננו מסתיים בשלב התכנון; מחובתי כאדריכלית לפקח על הנעשה באתר הבנייה. לוודא כי הכול נעשה בהתאם לתכניות ולהיתר. שלא בוצעו שינויים או חריגות, מהתכנון שבוקש ואושר. בנוסף, לוודא כי הפרויקט מבוע כהלכתו, ובסטנדרט הגבוה ביותר.

כאשר אתם משלמים על שירות אדריכלי, אחת מן התמורות היא השקט הנפשי שלכם. הידיעה שיש מי אשר נמצא עם האצבע על הדופק.

כבר היו, ויהיו לי פרויקטים בהם אשאל את הקבלן למה הוא עושה ב' בעוד שהוגדר לו א' ? במקרים מסוג זה, אפנה את הקבלן המבצע, או כל בעל מקצוע אחר, ישירות לשרטוטים בגיליונות תכנית העבודה, או אל הסעיף המדויק בכתב הכמויות המחייב של הפרויקט. אלו דברים הקורים באתרי בניה ושיפוצים, למרבה הצער לא מעט. פיקוח הדוק ויעיל, יאפשר למנוע כל שוני בין מה שתוכנן, לבין מה שבוצע.

  למידע נוסף ופרטים, מלא/י את הפרטים בטופס ואחזור אליך בהקדם

  כיצד כל אלו נוגעים לעלות אדריכל?

  עצות מקצועיות לחישוב עלויות הפרויקט
  תקציב בניה ומחשבון

  אנחנו משקיעים את מיטב כספנו בכדי לבנות בית שהוא כולו שלנו. לא רק מבחינה קניינית, אלא גם בסגנון העיצוב, ותכנון נכון ופונקציונלי. מוצר שהוא ייחודי לנו.

  שלבי האפיון, התכנון והעיצוב, מטרתם היא להתאים את הבית לאורח חייכם, תחביביכם ורצונותיכם. שלב הרישוי, וכן שלב הפיקוח העליון באתר עד למסירת המפתחות – כולם מגולמים בהיקף עבודה רב.

  אומר זאת בכנות: אדריכל ואדריכלית טובים המאמינים בעבודתם ובמקצועיותם, מוכרחים לתמחר זאת כך, שבאמת ובתמים ישקיעו את מאת האחוזים מעצמם בפרויקט; בכל פרט ולו הקטן ביותר.

  ניהול הפרויקט מכל היבטיו

  אתר בניה

  אדריכלים טובים לא רק מתכננים את בית לקוחותיהם, כי אם את הפיתוח כולו. הדבר בא לידי ביטוי בשני מישורים:

  סנכרון והתאמה בין בעלי המקצוע

  כחלק משירותיי, אני עובדת מול אדריכלי נוף, בפרט כאשר מדובר במגרש מדורג המצריך פיתוח מורכב יותר, או כאשר ישנו מגרש גדול מאוד, המחייב התייחסות מפורטת לגינון והסביבה.

  אני עורכת תיאום בין כל בעלי המקצוע, אם זה המהנדס, או המודד, יועץ למערכות מסוימות כגון הטמעת מערכות בית חכם, יועצי אינסטלציה, יועצי מיזוג אוויר, וכן הלאה.

  מכאן ברור לכל, כי מדובר בניהול פרויקט מורכב, הנוגע במספר רב של בעלי מקצוע וספקים. ניהול נכון, ימנע תקלות לא צפויות, ויאפשר פרויקט המתנהל כהלכה, ולא פחות חשוב, פרויקט העומד בזמנים.

  אפיון כל פרט ולו הקטן ביותר

  פינת קריאה בעיצוב רטרו - כפרי
  בית משפחת זלדין, אבן יהודה

  עין מקצועית וקפדנית, תצלול אל הפרטים ה'קטנים' ביותר, ותיצפה כיצד הם עשויים להשפיע בענק.

  אדגים זאת למשל על חימום תת רצפתי: בהטמעת מערכת זו, צריך שההפרש בין רצפת הבטון לבין הרצפה עצמה יעמוד על 15 ס"מ. עכשיו, אם תכננו מילוי סטנדרטי על סך 8 ס"מ, לא נוכל לבצע את ההטמעה.

  דוגמה נוספת: אני עובדת עם יועצי מיזוג אוויר. ברגע הראשון הדבר עשוי להישמע לכם מעט מיותר; מדוע שנרצה להיוועץ עם בעל מקצוע על כך? אך כאשר מדובר בחדר ייחודי ובו חלל רחב מאוד, יועץ מיזוג אוויר יידע להמליץ על מזגן, אשר באמת ובתמים יצליח לקרר או לחמם את החדר. לחילופין בחדרים קטנים, ייתכן ונוכל לבחור במזגנים בעלי צריכת אנרגיה נמוכה.

  תכנון עם הסתכלות לעתיד

  שירות אדריכלי מקצועי איננו מתרכז רק בתכנון הבית עבור העת הנוכחית. חשוב לבחון כיצד הוא ישרת אותנו גם בגילאים מאוחרים יותר.

  בתכנון האדריכלי אותו אני עורכת מולכם, נבחן מספר גרסאות שונות אותן נוכל ליישם על ביתכם; שינויים שיצעדו יחד אתכם בכל תקופה ותקופה. הבית אמנם משרת אותנו נאמנה עתה בגיל 40, אך האם הוא ימשיך לספק לנו נוחיות בגיל 60 או 80?.

  התאמת הבית לגיל השלישי הוא נושא שאני עוסקת בו באופן רחב ומעמיק. מידע מקיף בנושא תוכלו למצוא במדריך הבא.

  זוהי גם גישה אשר אמנם לא אקח עליה קרדיט בלעדי, אך אוכל לומר כי היא מאפיינת את הקו המקצועי האישי שלי. בית נועד לשרת אותנו שנים ארוכות קדימה.

  התייעצו איתי

  אדריכלית אפרת מאירי
  אדריכלית אפרת מאירי

  שמי אפרת מאירי, אדריכלית מומחית לבנייה פרטית.

  כפי שוודאי הבנתם, עלות אדריכל לבית פרטי נגזרת מרכיבים רבים אותם לא ניתן למנות במאמר. בדיוק כמו שכל משפחה מביאה עמה את הייחודיות שלה, כך כל פרויקט ופרויקט מביאים עמם את הייחודיות שלהם.

  בכל שאלה והתייעצות בנושא, אני מזמינה אתכם ליצור איתי קשר בטלפון : 050-9847484 או 077-7020014

  או לכתוב אלי ישירות מכאן

  www.efratmeiri.co.il

  למידע נוסף ופרטים, מלא/י את הפרטים בטופס ואחזור אליך בהקדם

   למידע נוסף ופרטים, מלא/י את הפרטים בטופס ואחזור אליך בהקדם

   אהבתם? שתפו!

   תגובות בפייסבוק

   תגובות בפייסבוק

   כתיבת תגובה

   התייעצו איתי